Ветеранський маркетплейс або як аеророзвідник розвиває власну справу

Денис Антіпов - ветеран російсько-української війни (5-та батальйонна тактична група 81-ї окремої десантно-штурмової бригади). Вже четвертий рік він розвиває власний бізнес - портал ветеранської справи ua.gifts.

Текст:Мар’яна МацьківDecember 17, 2020

Денис Антіпов - ветеран російсько-української війни (5-та батальйонна тактична група 81-ї окремої десантно-штурмової бригади). Вже четвертий рік він розвиває власний бізнес - портал ветеранської справи ua.gifts. Зізнається - спочатку все задумував, як майстерню крафтових подарунків, згодом вирішив розширитись, залучити до справи інших українських майстрів, та найголовніше - створити майданчик для продажу ветеранських виробів.

Ветеранський маркетплейс

Перший розділ в категорії товарів на порталі Дениса — ветеранський маркетплейс. Вироби та послуги захисників розділені на підгрупи : іграшки, аксесуари та прикраси, вироби зі шкіри, декор і предмети для дому, подарунки, подарунки для військових (окремо), смачні вироби, ветеранські книги та послуги. Кожен автор має свою окрему сторінку з біографічною довідкою.

“Це прийшло вже в процесі. Я побачив, що багато хлопців вміють робити щось руками, але їм важко це продавати, як і мені, зрештою, — зазначає Денис Антіпов, — тому ідея допомогти побратимам знайти клієнтів та реалізувати свої вироби через наш сайт мені видалась хорошою. Такою моделлю ми допомагаємо продавати тим майстрам, які вміють зробити, але не знають, як донести свій виріб до покупця.”

Для того, щоб долучитись до ветеранського маркетплейсу, достатньо написати у месенджері або подзвонити за номером, який вказано на сайті.

4.jpg

Made in Ukraine

Задум зайнятися 3D-технологіями та власним виробництвом в аеророзвідника виник ще до Майдану. Правда взятися до справи він зміг тільки у 2016-му році, коли повернувся з війни.

“Надворі був листопад і я почав займатися новорічними прикрасами. Тоді пішли дитячі іграшки, 3D-ручки, оригінальні набори для творчості. На той час я мав найбільший в Україні асортимент кольорів для 3D і це було моєю великою перевагою. Потім взяв позику, закупив нове обладнання і за рахунок цього бізнес вийшов на новий рівень. Особливо цінним для мене був ветеранський грант на навчання у Київській школі економіки. Там я отримав безліч практичних і корисних порад щодо ведення бізнесу. Добре пам’ятаю, як нас вчили не знецінювати свою роботу та свій товар, адже якщо ставити дуже дешеві ціни - виробництво не виживе.” — розповідає Денис.

Портал ua.gifts — місце, де можна знайти чимало цікавих та оригінальних подарунків, зроблених в Україні. Так само на сайті можна замовити численні професійні послуги, до прикладу: лазерну різку, лазерне гравіювання, широкоформатний друк, виробництво іграшок, персоналізацію та кастомізацію подарунків, подарункову упаковку та багато іншого.

“Все скоро у продажі з’являться унікальні музичні скриньки власного виробництва, на яких звучатимуть виключно українські мелодії. - додає засновник, - Плюс ми виготовляємо цікаві дитячі іграшки для виховання справжніх патріотів. Також маємо напрацювання щодо ексклюзивних пазлів на історичну тематику.”

3.jpg

Соціальна місія

Підприємство аеророзвідника складається із п’яти виробництв, адміністративної частини та шоуруму. Стабільно там працює кілька людей. У передсвятковий період керівник залучає додаткових працівників. Окрім самого Дениса, на виробництві працюють й інші ветерани. Зокрема — Олег Паленко з тої самої 5-ї батальйонної тактичної групи 81-ї окремої десантно-штурмової бригади. До слова, Денис Антіпов був у нього командиром взводу.

“Так сталось, що моя попередня робота була не дуже оплачувана і я хотів щось змінити в житті. — ділиться ветеран Олег Паленко, — Денис якраз в той час починав свій бізнес і запропонував мені стати його помічником. Я погодився. Прийшов у компанію, коли були тільки столи, два ноутбуки і голі стіни. Та вже десь за рік ми вийшли на достатньо хороший рівень і по технічному забезпеченню, і по замовленнях. Денис - творча людина і хочу сказати, що завдяки йому я дуже розвинувся і теж став творчим. Зараз я виготовляю такі вироби, про які раніше й гадки не мав.”

{readRelated}

Майстри ua.gifts працюють з досить високотехнологічними інструментами. Мова йде про пристрої з числовим програмним управлінням — 3D-принтер, 3D-сканер, лазерний та фрезерний станки.

“Для нас дуже цінно, що ми продовжуємо знаходити застосування цим станкам навіть в умовах коронавірусу, коли промисловість добряче потерпає, - зауважує Денис, - і це я вважаю хорошим досягненням. Багато моїх знайомих були змушені або скорочувати працівників, або взагалі закривати бізнес. А ми навіть змогли розширитися за рахунок того, що почали випускати дуже важливу для людей продукцію.”

6.jpg

Про захисні щитки та пульсоксиметри

І справді, з приходом COVID-19 в Україну бізнес Дениса Антіпова дещо трансформувався. Тепер в асортименті поміж подарунків з’явилися захисні лицьові щитки власного виробництва та пульсоксиметри, призначені для вимірювання кількості кисню в крові. Денис не став заробляти на карантині, тож ціни на такі товари поставив адекватні. В результаті запитів стало так багато, особливо на пульсоксиметри, що довелось замовляти додаткові партії у виробника. До того ж, медикам та вчителям - підприємство дає оптову ціну, навіть за одну одиницю товару. Щоби скористатися знижкою - необхідно під час замовлення ввести промокод, який можна знайти на сайті.

“Треба своїх підтримувати. Вони нас підтримували, коли нам було важко на війні, тепер ми їх підтримуємо. Ми не можемо сказати, що наші ціни найнижчі в Україні. Проте ми точно робимо їх адекватними та доступними. Наприклад, ми зараз маємо пульсоксиметри по дуже хорошій ціні. Ми працюємо напряму з китайським виробником і за рахунок цього можемо дати набагато нижчу ціну, ніж великі українські мережі.” - пояснює Денис.

Не залишились поза увагою ветерани та волонтери. Для них діє знижка абсолютно на всі товари, які є на порталі. Принцип активації такий самий.

12.jpg

І ще трішки історії

Денис Антіпов родом з Івано-Франківська. У 1994-му році разом з батьками переїхав до Києва. У старших класах захопився корейською культурою та мовою. Її професійне вивчення розпочав в Інституті філології КНУ ім. Т. Г. Шевченка. Там і залишився викладати корейську на пів ставки (по сьогоднішній час). Кілька разів проходив практику в університетах Сеулу.

“На той час це мені було дуже цікаво. Корея в очах українця виглядала дуже перспективною державою, з’являлося багато корейських фірм, типу Samsung, LG, KIA і решта. Мені захотілось вивчити мову і можливо навіть у перспективі влаштуватися на роботу в одну із цих великих компаній.” - каже Денис.

Ветеранський шлях Дениса Антіпова розпочався у 2014-му році. Будучи аспірантом КНУ, хлопець вирішив піти добровольцем на війну. Згадує, що колеги та студенти підтримали його вибір. Правда, коли прийшов у військкомат, його спеціальність “військового перекладача” виявилась не актуальною для армії. Тож доброволець вирішив вивчити якусь іншу, більш потрібну на війні справу. Зупинився на аеророзвідці, адже тема неба особлива для його сім’ї. Тато Дениса - офіцер зі спеціалізацією “військовий техніх”. Зараз він працює бортрадистом на Авіалініях Антонова.

“У мене тяга до неба ще з дитинства. Тато часто брав мене з собою на військовий аеродром. Досі пам’ятаю, як сидів у кабіні винищувачів. - пригадує Денис, - Я дуже люблю літаки, вертольоти, військову авіацію, цікавлюся цим і навіть стати пілотом безпілотної авіації було для мене приємно. То того ж мій батько був членом команди одного з літаків під час першого авіашоу в історії незалежної Україні. Це був тур українських ВПС у Канаду і США в 1992-му році. Зараз тато є членом екіпажу, який здійснює вантажні перевезення на легендарних літаках “Руслані” та “Мрії”. А ще я дуже люблю батькові спогади про перші польоти “Мрії” в Австралію. З його слів - для місцевих це було справжньою подією. Щоби подивитись на українського гіганта, в аеропорті збирались сотні людей, навіть затори утворювались на дорогах.”

Тож Денис Антіпов закінчив курси аеророзвідки й долучився до Збройних сил України. На Донбасі воював у 2015-2016 рр. як лейтенант та командир взводу. Брав участь у військовому параді з нагоди 25-ї річниці незалежності України.

прапори.jpg

Про прапори

Якщо ви берете участь у якійсь патріотичній акції чи мітингу в Києві і якщо там є Денис - ви його точно впізнаєте по військовій формі та двох прапорах на одному тримачі.

“Ці прапори я зробив десь десять років тому, коли це ще не було мейнстримом. На жовто-блакитному є напис “Слава Україні! Героям слава!”, а на червоно-чорному - ”Слава нації! Смерть ворогам!”. Я завжди брав їх із собою кожної Покрови на Марш УПА. З цими прапорами я був і в момент розгону студентів на Євромайдані, і всі наступні місяці Майдану, з ними я поїхав на війну. Для мене це великий символізм, свого роду - бойове знамено, тому я завжди їх беру з собою.” - ділиться ветеран.

Міжнародне майбутнє

Денис Антіпов щиро переживає за портал ветеранської справи ua.gifts. Найбільше він хоче, аби обладнання на виробництві мало стабільне велике завантаження. Так само планує вивести бізнес на міжнародний рівень, адже бачить зацікавленість з боку іноземців. Вже є напрацювання у Франції, Італії та Данії. Також створені акаунти на найпопулярніших інтернет-магазинах світу. А ще у процесі розробка міжнародної доставки, яку можна буде оформити просто на сайті.

“Одним ентузіазмом тут не обійтись. Дуже важливо і цінно, що люди, зокрема, наші рідні, друзі та побратими готові підтримати твою власну справу не тільки тому, що вироби хороші, а й тому, що це саме ветеранський бізнес. Дехто навіть допомагав із обладнанням. Таке ставлення не може не тішити. Воно дає крила і віру в майбутнє” - підсумовує Денис Антіпов.

ucf_logo_small.pngМатеріали підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатися з думкою автора.

Коментарі

Пов'язані матеріали

Як перетворити мрію на сімейний бізнес: покрокова інструкція

Ветеран АТО Юрій та волонтерка Марія Яремови змогли конвертувати власні мрії в успішний родинний бізнес та можуть зрозуміло пояснити, з чого починати процес перетворення бажань на власну справу.

Піти з армії та стати «штатським» - як учасники АТО знаходять себе через працю

Багато з колишніх учасників АТО зізнаються, що після повернення з передової саме праця стає тими «ліками», що допомагають найшвидше повернутися до мирного життя

Створювати дітям – як варіант реабілітації для ветеранів АТО/ООС

Напередодні новорічно-різдвяних свят «Без броні» вирішила розповісти про ветеранів, які створюють речі і розваги для дітей.

Ветеранське під ялинку: як обрати подарунок і підтримати ветеранський бізнес

Ловіть ідеї для різдвяних подарунків для дітей, коханих, рідних і друзів від ветеранського бізнесу.