Соціальна картка учасника АТО: як полегшити життя ветеранам та стимулювати бізнес до відповідальності

У 2014-му році, з розпалом російсько-української війни, з’явилось Всеукраїнське об’єднання учасників антитерористичної операції “Українці Разом!”, яке через рік і заснувало програму “Соціальна картка учасника АТО”.

Текст:Мар’яна МацьківFebruary 4, 2021

Соціальна картка учасника АТО “Українці Разом!” – всеукраїнська недержавна програма. Це повністю волонтерський і цілком успішний проєкт, який є унікальною платформою взаємодії та взаємодопомоги сотень тисяч захисників України, тисяч волонтерів і підприємців. З часу існування програми воїни та їхні сім’ї отримали допомоги майже на мільярд гривень від партнерів об’єднання.

З чого все почалось

У 2014-му році, з розпалом російсько-української війни, з’явилось Всеукраїнське об’єднання учасників антитерористичної операції “Українці Разом!”, яке через рік і заснувало програму “Соціальна картка учасника АТО”. Відтоді багато змінилось, непорушною залишилась ціль – допомога воїнам на фронті, а також надання соціального і правового захисту учасникам АТО/ООС та їх сім’ям.

Після повернення з війни для ветерана головне не залишатися самому, тож ми в першу чергу творимо середовище однодумців, де кожен може отримати підтримку та цінну пораду. Як тільки ми задумались над створенням організації, то відразу визначились, що все буде базуватись на взаємоповазі та взаємодопомозі, незалежно від того, хто в яких структурах захищав чи захищає територіальну цілісність України, або - хто більше чи менше допомагав учасникам бойових дій. Такі принципи були і є основними у нашій діяльності.” – зазначає Руслан Руденко, співзасновник та голова правління Всеукраїнського об’єднання учасників АТО «Українці Разом!».

Rudenko.jpg

Створили організацію кілька десятків однодумців. Зараз є близько 10 000 активних волонтерів та підприємців, які розвивають мережу “Українці Разом!” у кожній області та районі.

Платформа взаємодопомоги

Програма “Соціальна картка учасника АТО” стала своєрідною платформою, яка згуртувала захисників, волонтерів, підприємців та просто небайдужих людей. Станом на зараз карткою користуються понад 258 000 українських захисників, я це кожен другий воїн. Завдяки програмі в середньому економія сімейного бюджету учасників бойових дій становить до 1000 гривень щомісяця.

“Ми побачили, що окрім самих себе нам ніхто більше не допоможе. Тому що на той час, як і зараз, в принципі, ветерани стикаються із цілою купою проблем у цивільному житті. Це і наштовхнуло нас усіх об’єднуватись і допомагати один одному по всій території України. - додає Руслан Руденко, - Ми ніколи не мали якось зовнішнього фінансування, наприклад, з боку держави, чи якихось міжнародних організацій. Ми працюємо виключно коштом соціально відповідального бізнесу і коштом їхнього свідомого бажання підтримати українських воїнів та їхні сім’ї”.

Власники соціальної картки мають можливість отримати спеціальні умови на продукцію у магазинах чи торгових мережах бізнесменів-партнерів програми. Розмір знижки визначають самі підприємці.

“До слова, Епіцентр, мережа автозаправок WOG, Фокстрот та Фуршет надають максимально можливі знижки для власників карток “Українці Разом!”. Інколи ці умови навіть кращі від їхніх корпоративних карток. Наприклад, Епіцентр на своїх картках дає максимальну знижку 3 %, а от для учасників “Українці Разом!” знижка становить цілих 7 %.”, – зазначає пан Руденко.

Станом на зараз понад 2 500 тисячі підприємців є офіційними партнерами Всеукраїнського об’єднання учасників АТО «Українці Разом!». Це означає, що вони зобов’язуються на постійній основі надавати знижку на товари чи послуги власникам соціальної картки. До слова, у списку партнерів є також Інтернет-магазини. Ознайомитися із повним переліком підприємств, які надають знижку власникам соціальної картки, можна на офіційному сайті об’єднання.

Ukraintsi razom - Kartka A5 _ 2020-11 previy_pages-to-jpg-0001.jpg


“Дуже цінно, що в такий досить непростий час, підприємці продовжують бути з нами та підтримувати українських захисників. Мова йде про сотні ФОПів та десятки всеукраїнських торговельних мереж. Зі свого боку, власники соціальних карток теж підтримують бізнесменів-партнерів “Українці Разом!”, роблячи покупки у їхніх магазинах, та, користуючись їхніми послугами. Ми раді, що вдалось створити і запустити таку потужну платформу взаємодопомоги, яка є вигідною всім сторонам.” - розповідає голова правління Всеукраїнського об’єднання учасників АТО.

Програма “Соціальна картка учасника АТО” відкрита і неупереджена до всіх українських підприємців, незалежно від того – є ви власником великої мережі, чи маленького локального магазину. Зовсім недавно партнером став Ігор Григорчук, генеральний директор мережі магазинів “Світ інструментів” (Івано-Франківська область).

“Наш бізнес підтримує українську армію та допомагає волонтерському руху ще з 2014-го року. Завдяки програмі “Українці Разом!” ми тепер можемо це робити більш системно і напряму кожному воїну. Наші магазини працюють у Коломиї (на території міста і району функціонують дві військові частини), Городенці, Косові та Верховині. За час партнерства з “Українці Разом!” до нас уже звернулася велика кількість ветеранів. Ми раді бути частинкою такого масштабного проєкту і у такий спосіб підтримувати наших захисників.” – ділиться бізнесмен.

Як отримати соціальну картку

Соціальна картка учасника АТО має вигляд звичайної пластикової картки, вона не є банківською, проте має декілька ступенів захисту. Щоби отримати її досить зайти на сайт організації та зробити кілька простих дій, зокрема, – заповнити форму, де треба вказати серію і номер посвідчення учасника бойових дій, телефон та електронну пошту. Якщо у вас немає доступу до Інтернету – не біда. Процедуру оформлення можна зробити за допомогою безкоштовної гарячої лінії: 0 800 50 7575. До місяця іменна картка вже буде у вас. До слова, замовити картку можуть також члени сімей загиблих воїнів.

Окрім знижок на товари, власники карток також можуть скористатися низкою послуг за спеціальними умовами (інколи і цілком безоплатно). Це – юридичні консультації, медична допомога, психологічна підтримка, освітні та оздоровчі програми, культурно-мистецькі події.

“Соціальна картка – це не панацея. В першу чергу – це можливість бути членом всеукраїнської спільноти. Та разом з тим переваги є однозначні. Зараз ми можемо впевнено говорити про найбільшу дисконтну мережу в Україні. Велика кількість партнерів і ті умови, які вони надають, безсумнівно полегшують життя ветеранів. Ми створили ту програму, яка реально допомагає і має добру репутацію у ветеранській спільноті.” – каже Руслан Руденко.

Завдяки великій мережі і представництву майже у кожному куточку країни, волонтери проєкту займаються інформативно-консультативною діяльністю. Також допомагають ветеранам вирішувати різного роду проблеми на місцях, в тому числі – бюрократичні.

Gordijchuk.jpg


Великі плани

Всеукраїнське об’єднання учасників антитерористичної операції “Українці Разом!” функціонує 7-й рік і не збирається зупинятись. Скоріше, навпаки.

“Зараз ми працюємо над мобільним додатком, хочемо більше розширити функціонал соціальної картки. Також розробляємо послугу “Онлайн-адвокат”, адже бачимо, що цілодобова юридична підтримка учасників бойових дій користується великим попитом.” - додає голова правління організації.

Програма “Соціальна картка учасника АТО” є унікальною в своєму роді, адже нічого подібного в Україні в таких масштабах і по кількості залучених воїнів та розмірах адресної допомоги ще не було. Зараз програма має хороший імідж і цілу армію учасників.

“Ми відкриті до всіх, тому кожен охочий свідомий, активний та соціально відповідальний підприємець може долучатись до нас. Це все добровільно. Ми не ставимо якихось конкретних чи жорстких вимог. Єдине, що необхідно, - визначитися із розміром знижки (в міру своїх можливостей) та заплатити одноразовий благодійний внесок (кошти йдуть на виготовлення пластикових карток для учасників АТО). - повідомляє Руслан Руденко, - Це нормальний і вже перевірений механізм допомоги захисникам від соціально відповідального бізнесу. Тут немає жодної конкуренції. Кожен допомагає в міру своїх можливостей. Партнерство із “Українці Разом!” підтверджує соціальну активність та свідомість бізнесу, посилює корпоративний імідж.”.

Зі свого боку представники “Українці Разом” гарантують максимальну лояльність до підприємців і простий механізм долучення до програми. Все можна оформити також на офіційному сайті. Єдина умова - розмір знижки має бути однозначно кращими, ніж для звичайних клієнтів.

“Допомога захисникам України, коли вони розуміють, що про них дбають і підтримка їх сімей, коли вони в окопах на передовій, мають величезне значення у зміцненні бойового духу воїнів, що підвищує обороноздатність України. Програма “Соціальна картка учасника АТО”, яку реалізує об’єднання “Українці Разом!” з початку війни користується великою підтримкою як у ветеранській спільноті, так і у всіх силових структурах сектору безпеки і оборони України. Окрема подяка тим сотням підприємцям і десяткам великих всеукраїнських мереж партнерів, які надають реальну допомогу захисникам України. Допомога соціально-відповідального бізнесу дуже важлива і потрібна в ці важкі часи для нашої країни. Захисники України – це щит для розвитку нашої нації. Розраховуємо на кожного партнера “Українці Разом!” - підсумовує Герой України, генерал-майор ЗСУ Ігор Гордійчук.

Коментарі

ОлександрFebruary 4, 2021
Українці Разом! - МОЛОДЦІ! Так тримати, побратими! РАЗОМ - СИЛА!
ДенисFebruary 5, 2021
Подскажите пожалуйста как восстановить?
ІгорFebruary 6, 2021
Чи можна відновити карту
МІХАЙЛОFebruary 20, 2021
Я ЗАМОВЫВ РІК НАЗАД НЕМА ЯК ЗРОЗУМІТИ

Пов'язані матеріали

Мапа ветеранських бізнесів України
Видання Тиждень за підтримки Ветерано-сервіс створили єдину мапу ветеранських бізнесів.
Як перетворити мрію на сімейний бізнес: покрокова інструкція

Ветеран АТО Юрій та волонтерка Марія Яремови змогли конвертувати власні мрії в успішний родинний бізнес та можуть зрозуміло пояснити, з чого починати процес перетворення бажань на власну справу.

Як знайти себе у будівельному бізнесі: покрокова інструкція

На прикладі ветерана ДУК ПС на псевдо «Дракон» «Без броні» розповідає, як почати працювати у будівельному бізнесі, не маючи ані досвіду, ані навичок та що робити, аби досягти у цій справі успіху.