Статті

Стільникові янголи. Як працює гаряча лінія для ветеранів з превенції суїцидів

Опубліковано 05.08.2020

На питання про мотиви роботи тут оператори коротко відповідають: “Місія”. Майже кожен із них був дотичний до самогубства у власному близькому колі, тому мотивація поглиблювати власний професіоналізм є високою.

Частина 1. Як і для чого жінки створюють ветеранські організації та чому досі вимушені допомагати самі собі

Опубліковано 04.08.2020

«Коли я заходжу в маршрутку, - додає Катерина, - і мені водій сміється у очі, мовляв: «А ты хоть стрелять умеешь, деточка?» Я йому кажу: «Ну, ты такой жирный. В тебя я бы попала».

Багато військовослужбовців мовчать про свою орієнтацію: як живуть в Україні ЛГБТ-військові

Опубліковано 29.06.2020

Часто можна почути думку, що геї мають брати участь не в марші рівності, а у війні на сході України, наприклад. Якщо армія - це зріз суспільства, то може люди з гомо-/бісексуальною орієнтацією все-таки воюють за Батьківщину?

Голодний протест. За що вийшли на Банкову добровольці «Донбасу»?

Опубліковано 24.06.2020

Семеро ветеранів батальйону «Донбас» оголосили голодування під офісом президента. Сьогодні бійці голодують уже 16 діб. Вони перебувають тут безперервно, ночують просто неба на карематах біля «Будинку з химерами».

Тварини — це любов: про дієву й недієву зоотерапію для ветеранів

Опубліковано 17.06.2020

«Тварини — це про любов, відповідальність і нові емоції, — говорять психологи. — А це завжди добре впливає на здоров’я. На емоційне і на фізичне».

Хто боронитиме країну, якщо не любитиме її?

Опубліковано 09.06.2020

З 2015 року національно-патріотичне виховання визначене в Україні як пріоритетний напрям.

Мої батьки пішли на війну: як живуть діти військовослужбовців в Україні

Опубліковано 02.06.2020

Або як пояснити дітям, що хтось з батьків пішов на війну, і не травмувати їх на все життя


COVID-19: cоціальний захист та медичне обслуговування ветеранів

Опубліковано 27.05.2020

Які саме соціальні гарантії та пільги отримують ветерани? Як організовано медичне обслуговування ветеранів і який захист отримають ветерани у разі хвороби на коронавірус?


Як оформити фінансову допомогу під час карантину? Відповідає юрист.

Опубліковано 25.05.2020

Як ветерани можуть отримати грошову підтримку в зв'язку зі складними обставинами через карантин. Чи це можливо? І які механізми?

Чи неоднаково мені: як українська держава піклується про тих, хто повернувся з полону

Опубліковано 20.05.2020

Постає питання, чи може людина, яка повернулася з полону і стикнулася з непереборними для неї труднощами, розраховувати на допомогу з боку держави або повинна залишатися сам на сам зі своїми проблемами?

Дати жінкам вибір і прийняти його: чому жінки-військовослужбовиці стикаються із суспільними упередженнями

Опубліковано 15.05.2020

Як розповідають самі військовослужбовиці, під час служби вони майже не стикаються з упередженим ставленням стосовно себе з боку колег чоловіків. Навпаки, частіше їхній вибір засуджують вже тоді, як вони повертаються додому.

Одна з найдієвіших реабілітацій після війни — спорт

Опубліковано 04.05.2020

Спортивна реабілітація для учасників бойових дій — найкращий вибір для швидкого повернення до звичайного життя, про це кажуть як самі військові, так і психологи, які працюють з ними.

УБД+ВПО, або як бути ветераном-переселенцем в Донецькій області

Опубліковано 27.04.2020

Підконтрольна державній владі територія Донецької області прийняла найбільшу кількість ВПО. Також, ця область посідає шосте місце за кількістю ветеранів.

Ринок праці «на карантині»: де і як шукати роботу ветеранам

Опубліковано 14.04.2020

Загроза епідемії за лічені дні перевернула український бізнес догори дриґом, і це змінило ринок праці – на жаль, не на краще. Безліч підприємств змушені зупинити свою діяльність, а відтак уже розпочалися звільнення працівників. Вакансій загалом, за різними оцінками, стало на 60-70% менше.

Хронічне недофінансування санаторно-курортного лікування ветеранів

Опубліковано 08.04.2020

Законодавство гарантує ветеранам війни раз на рік безоплатне санаторно-курортне лікування. Наскільки вдається скористатися гарантіями?

Гендерна (не)рівність в українській армії, або чому військовослужбовицям потрібна жіноча форма

Опубліковано 31.03.2020

По факту, інфраструктура Збройних сил України підлаштована виключно під потреби чоловіків, і будь-які зміни впроваджуються доволі кволо.

Ветерани-підприємці: «Ми хочемо, щоб Made in Ukraine звучало гордо»

Опубліковано 23.03.2020

Частіше за все, прийшовши в бізнес, ветерани керуються простим розумінням: «Якщо ти вижив на війні, не побоявся на неї потрапити, – чого боятися в цивільному житті? Максимальний ризик, якщо ти все зробиш по-закону, – це те, що справа не піде і «влетиш» на гроші».

Стигматизація ветеранів може обернутися втратою держави, - психологи

Опубліковано 16.03.2020

Усе частіше психологи, які працюють з ветеранами, звертають увагу на упередження суспільства саме до ветеранів як до окремої категорії.

Жінка на війні і після неї: як допомогти повернутися до реального життя

Опубліковано 10.03.2020

Про жінок-ветеранок ми говоримо вкрай рідко, а про можливості підтримки для них – ще рідше. Ми звикли: війна – не жіноча справа, однак жінки, які протягом всіх років війни разом із чоловіками оберігають нашу країну – теж є і вони потребують уваги та підтримки.

Що таке пам'ятати

Опубліковано 05.03.2020

...Саме тому вшанування пам’яті має бути не про смерть, не про жертву і скорботу, не про оплакування нашої долі, а про те, що ці люди загинули, щоб дати нам шанс жити гідно, і тепер лише від кожного з нас залежить, щоб ця смерть була недаремною.