Статті

«Це такий підйом, коли оточують небайдужі люди, які піклуються»: як жінкам допомагають після війни у Re:Hub

Опубліковано 17.09.2020

Перший жіночий ветеранський простір Re:Hub у Львові у вересні святкуватиме річницю від свого створення.

Іти чи не іти в депутати? — розмови побратимів, частина 3

Опубліковано 15.09.2020

У цьому випуску серії "Розмови побратимів" йдеться про те, чи варто ветеранам брати участь у місцевих вибрах.

Невидимі жертви непокараних злочинів

Опубліковано 14.09.2020

Вікіпедія стверджує, що в полоні окупаційних військ на Донбасі перебувають 300 українців. Правозахисники додають, що політичних полонених — «заручників Кремля» — на території Росії близько 100 осіб. Неофіційні дані називають тисячі людей.

Справа Сармата. Зрушилася з мертвої точки, але обвинувачені вільно гуляють по вулицях

Опубліковано 10.09.2020

24 дні у червні цього року тривало голодування бійців батальйону «Донбас» під Офісом президента із вимогою розслідування вбивства їхнього побратима Віталія Олешка з позивним «Сармат». Який стан справ зараз?

Про «єдине вікно по землі» — розмови побратимів, частина 2

Опубліковано 09.09.2020

"У мене весь процес вибивання землі й оббивання порогів чиновників зайняв приблизно рік. І то вдалося вибити за допомогою телебачення і волонтерів!" — що треба зробити, аби вирішити питання оформлення землі для ветеранів?

"Як отримати підйомні?" - розмови побратимів, частина 1

Опубліковано 02.09.2020

«Оскільки під час Вашого переміщення в іншу військову частину Ви переїхали в інший населений пункт, Ви маєте право на отримання підйомної допомоги».

Підтримка, робота та медичне обслуговування потрібні ветеранкам для успішного повернення з війни

Опубліковано 31.08.2020

...Одним із найскладніших аспектів під час адаптації до мирного життя, Олена вважає повернення до роботи. Насамперед, на її думку, після повернення з війни треба давати собі час та можливість відпочити, а вже потім намагатися повернутися до роботи.

Пам'ять, яка зцілює: говорімо про тих, хто пішов

Опубліковано 29.08.2020

“Більшість сімей залишається наодинці зі своїм горем. Вони віддали найцінніше – життя дорогої людини, їм розповідають по телевізору як цінують героїв, а в реальному житті їм доводиться “вибивати” найменші довідки, соціальні виплати, та й ці виплати вони називають “кривавими грошима”, які їм не потрібні, бо насправді вони хочуть повернути своїх рідних”.

«Стріляють кульками». Чому українських ветеранів дискримінують при працевлаштуванні та що з цим робити

Опубліковано 27.08.2020

Українські ветерани у процесі працевлаштування воліють не повідомляти потенційному роботодавцю і хедхантерам про власний військовий досвід, небезпідставно вважаючи, що можуть стати об’єктами упередженого ставлення до себе.

"В Україні триває війна. Комусь помітна, а комусь – ні" – колонка ветерана-нацгвардійця

Опубліковано 26.08.2020

21 серпня 2020 року загинув Володимир Рудик, старший лейтенант 14-тої окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого.

Військова служба та материнство: правові аспекти та пільги для військовослужбовиць, ветеранок та їхніх дітей

Опубліковано 25.08.2020

Які права та пільги має військовослужбовиця або ветеранка, якщо вона має дитину чи дітей? Читайте, що для таких жінок перебачило чинне законодавство України, у огляді від Марини Рабінович.

Реабілітація по-українськи: особливості національної адреналінотерапії

Опубліковано 20.08.2020

Колись, серфлячи американським інтернетом і програмами для ветеранів, я натрапила на згадки про “адреналінотерапію” – спеціальний напрямок реабілітації для ветеранів, коли у контрольованих безпечних умовах досягається той рівень адреналіну, який був звичний бійцеві під час війни.

Освіта для ветеранів в Україні: пільги та спеціальні пропозиції

Опубліковано 18.08.2020

У сьогоднішньому аналізі ми поговоримо про пільги для ветеранів та їхніх дітей для здобуття професійної та вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах, а також – про додаткові стипендійні можливості від приватного сектору та НУО.

Частина 2. Як і для чого жінки після війни створюють ветеранські організації та чому досі вимушені допомагати самі собі

Опубліковано 17.08.2020

"Ми всі побратими, боремося за одне, але організації саме жіночого напрямку однозначно мають бути. Ми дівчатами, в своєму колі можемо говорити про свої речі, чоловіки про інші. Переживання щодо війни у нас різняться. "

«Справа Шеремета»: Юля Кузьменко під домашнім арештом, Антоненко й досі під вартою. Що далі?..

Опубліковано 13.08.2020

12 серпня Київський апеляційний суд залишив без змін запобіжний захід Андрію Антноненку, «Ріфмастеру». Тримання під вартою продовжили до 13 вересня.

Стільникові янголи. Як працює гаряча лінія для ветеранів з превенції суїцидів

Опубліковано 05.08.2020

На питання про мотиви роботи тут оператори коротко відповідають: “Місія”. Майже кожен із них був дотичний до самогубства у власному близькому колі, тому мотивація поглиблювати власний професіоналізм є високою.

Частина 1. Як і для чого жінки створюють ветеранські організації та чому досі вимушені допомагати самі собі

Опубліковано 04.08.2020

«Коли я заходжу в маршрутку, - додає Катерина, - і мені водій сміється у очі, мовляв: «А ты хоть стрелять умеешь, деточка?» Я йому кажу: «Ну, ты такой жирный. В тебя я бы попала».

Багато військовослужбовців мовчать про свою орієнтацію: як живуть в Україні ЛГБТ-військові

Опубліковано 29.06.2020

Часто можна почути думку, що геї мають брати участь не в марші рівності, а у війні на сході України, наприклад. Якщо армія - це зріз суспільства, то може люди з гомо-/бісексуальною орієнтацією все-таки воюють за Батьківщину?

Голодний протест. За що вийшли на Банкову добровольці «Донбасу»?

Опубліковано 24.06.2020

Семеро ветеранів батальйону «Донбас» оголосили голодування під офісом президента. Сьогодні бійці голодують уже 16 діб. Вони перебувають тут безперервно, ночують просто неба на карематах біля «Будинку з химерами».

Тварини — це любов: про дієву й недієву зоотерапію для ветеранів

Опубліковано 17.06.2020

«Тварини — це про любов, відповідальність і нові емоції, — говорять психологи. — А це завжди добре впливає на здоров’я. На емоційне і на фізичне».