Життя після конфлікту: опитування щодо соціально-демографічних та соціально-економічних характеристик ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей (МОМ)

Це дослідження є ключовим компонентом проекту «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей», що має на меті надати уряду України, органам місцевого самоврядування та відповідним громадським організаціям ґрунтовні знання для вирішення проблем реінтеграції ветеранів.

27 серпня 2020 р.

Повертаючись із військової служби, ветерани конфлікту на сході України зіштовхуються з викликами у процесі своєї реінтеграції до цивільного життя. Ці виклики пов’язані з досвідом участі ветеранів у збройних діях, який часто має тривалий вплив. Крім того, відсутність комплексних та актуальних даних щодо соціально-економічних потреб та реінтеграційного досвіду ветеранів перешкоджає наданню адресної підтримки. Щоб заповнити цю прогалину, Представництво міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні у співпраці з Міністерством у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС) підтримало проведення комплексного опитування ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей. Метою опитування був збір та аналіз інформації щодо соціально-демографічних і соціально-економічних характеристик ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей, а також викликів, із якими вони стикаються під час реінтеграції в суспільство.

За даними Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, на період проведення дослідження (липень – жовтень 2019 року) в Україні налічувалося близько 370 000 ветеранів. Це дослідження є ключовим компонентом проекту «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей», що виконується Представництвом МОМ в Україні за фінансової підтримки ЄС, і має на меті надати уряду України, органам місцевого самоврядування та відповідним громадським організаціям ґрунтовні знання для вирішення проблем реінтеграції ветеранів. Проект також включає інші важливі компоненти, такі як навчальні тренінги з працевлаштування, тренінги з розвитку бізнесу, професійні тренінги та гранти на для розвитку самозайнятості, заходи для посилення соціальної згуртованості, психосоціальну підтримку, а також інформаційно-просвітницькі кампанії. Звіт складається з семи частин, кожна з яких присвячена конкретному розділу опитування. У наступному розділі міститься детальний опис методології дослідження.

Текст дослідження

Коментарі