Моніторинг обласних бюджетних програм соціального захисту ветеранів АТО/ООС та членів їх сімей

Це дослідження включає аналіз напрямів витрачання коштів обласних бюджетів в рамках програм соціальної допомоги учасникам АТО/ООС, їх сімям. Дослідження охопило програми матеріальної допомоги, забезпечення медичною і реабілітаційною допомогою, надання житла, забезпечення зайнятості та підтримки у відкритті власного бізнесу, тощо.

23 червня 2020 р.

У квітні 2014 року було затверджено Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, що передбачала передачу повноважень і коштів від центральної влади органам місцевого самоврядування. В результаті цього, щонайменше, вдвічі зросли обласні бюджети, їх річний розмір становить 6 -7 або більше мільярдів гривень.

Така передача повноважень і фінансів розширила можливості жителів регіонів прямо впливати на розподіл коштів та вимагати від місцевої влади їх раціонального витрачання.

В цьому контексті, кожній людині важливо знати які саме бюджетні програми соціального захисту існують в регіоні, яким чином вони працюють і які є права для їх використання. Такі знання власних прав є не тільки засобом їх реалізації, але й можливістю впливати на місцеву владу, вимагаючи ефективного використання коштів бюджету.

Ці можливості є актуальними для учасників АТО/ООС та їх сімей, адже захисники України від російської агресії, повернувшись додому з районів бойових дій потребують реінтеграції, яка включає програми соціального захисту. Ось чому ветеранам потрібно вивчати можливості регіональних бюджетів та вимагати від органів місцевої влади і самоврядування соціальної підтримки відповідно до своїх потреб.

Це дослідження включає аналіз напрямів витрачання коштів обласних бюджетів в рамках програм соціальної допомоги учасникам АТО/ООС, їх сім'ям. Дослідження охопило програми матеріальної допомоги, забезпечення медичною і реабілітаційною допомогою, надання житла, забезпечення зайнятості та підтримки у відкритті власного бізнесу, тощо. У дослідження включені програми, що діють у 2019 році.

Сподіваємось, отримані результати нададуть можливість учасникам АТО/ООС, їх сім’ям отримати необхідну допомогу для відновлення після АТО та стануть інструментом впливу на органи місцевої влади та самоврядування.

Моніторинг обласних бюджетних програм соціального захисту ветеранів АТО/ООС та членів їх сімей

Коментарі