Контактна інформація

 • +380444657003, +380674068922
 • https://ifsa.kiev.ua/proekt-ukraina-%E2%80%93-norvegiya/

Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему

0
(0 голоси)
Опис проєкту:
Про проект

Основу проєкту складає професійна перепідготовка цільової групи на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, сприяння учасникам проекту у соціальній адаптації до умов життя у громадянському суспільстві. Виконавцями основної частини проекту є навчальні заклади України і норвезький університет NORD, які організовують і здійснюють професійну перепідготовку учасників проекту за обраними спеціальностями в обсязі 500 академічних годин. В результаті виконання завдань курсової перепідготовки випускники отримують три документи: свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка (від навчального закладу України), спільний сертифікат університету NORD та українського навчального закладу, спільний диплом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії.

У ході соціальної адаптації учасники проєкту отримують допомогу у правовій адаптації, психологічній адаптації, а також сприяння в працевлаштуванні та організації власного бізнесу. Це завдання вирішують громадські організації, фонди, державні установи, місцева адміністрація та підприємства малого бізнесу. Координатор в Україні - Міжнародний фонд соціальної адаптації. Проєкт фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії за участю українських партнерів проекту.

Основним критерієм якості проєкту є покращення умов життя його учасників. Оцінка результатів здійснюється після закінчення курсової перепідготовки, через три місяці, через рік, два роки та три роки. Історія проєкту розпочалася в 2003 році. Перші 45 військовослужбовців Військово-морських сил ЗС України пройшли професійну перепідготовку на базі Севастопольського національного технічного університету та отримали послуги з соціальної адаптації.

У період 2003 - 2021 років учасниками проєкту стали 13 357 осіб, серед них 2 984 учасників АТО/ООС.

З початку реалізації проєкту в ньому було задіяно 39 українських міст та понад 20 вищих навчальних закладів України.

Завдяки проєкту «Україна-Норвегія» у 2014 створено, а у 2016 розширено Норвезько-Український університетський альянс. Зараз до нього входять 16 університетів (15 українських та норвезьких NORD Університет).

У 2017 – 2019 роках здійснено співфинансування проєкту від місцевих державних установ та інших організацій у вигляді надання грантів випускникам проєкту на реалізацію бізнес-проєктів загальною сумою 853 000 грн. (Одеська, Миколаївська та Івано-Франківьска області).

На трирічний етап 2020-2022 проєкт має наступні цілі, завдання, вимоги до кандидатів та особливості реалізації:

Ціль проєкту: ефективне впровадження моделі професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в державну систему України.

Завдання проєкту:

 1. Підвищення ступеня соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас, ветеранів та членів їхніх сімей до умов цивільного життя.
 2. Розробка і застосування на практиці стійкої моделі соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, учасників бойових дій та членів їхніх сімей, що включає основні складові:
  - професійну перепідготовку на короткострокових курсах за спеціальностями, затребуваним на ринку праці;
  - психологічну адаптацію;
  - правову адаптацію;
  - сприяння в працевлаштуванні та створення власного (сімейного) бізнесу.
 3. Надання методичної та консультативної допомоги керівникам громадських організацій, регіональним представникам Міністерства у справах ветеранів, місцевим органам влади в ефективному впровадженні проєкту «Норвегія-Україна» в державну систему соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей.
 4. Поширення досвіду виконання проєкту і його впровадження в державну систему адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей по всій території України.

Цільова аудиторія проєкту:

Всі учасники проекту діляться на дві категорії: цільова аудиторія 1 і цільова аудиторія 2.

Цільова аудиторія 2 (ЦА 2)

Для участі в проєкті і отримання повного комплексу послуг з професійної перепідготовки, психологічної та правової адаптації, сприяння в працевлаштуванні та створення власних підприємств малого (сімейного) бізнесу допускаються наступні категорії громадян України:

 1. Військовослужбовці Збройних Сил та інших силових структур, заплановані до звільнення в поточному році.
 2. Військовослужбовці ЗСУ та інших силових структур, звільнені з військової служби протягом останніх трьох років і які мають стаж служби не менше 10 років.
 3. Учасники бойових дій, які мають статус учасника, оформлений відповідно до чинного законодавства (далі за текстом – ветерани).
 4. Члени сімей (чоловік /дружина) вищеперелічених категорій.
 5. Члени сімей загиблих учасників бойових дій (чоловік / дружина).

Професійна перепідготовка виконується університетами України і в контексті зазначеного проєкту складається з:

 • Розробки навчального плану згідно вимог ринку праці та можливості учасників опанувати програму.
 • Теоретичних занять (приблизно 30% від навчального плану).
 • Практичних занять (приблизно 70% від навчального плану).
 • Індивідуальних консультацій учасникам проєкту.
 • Наданням додаткових послуг університетом (користування бібліотекою, аудиторією для індивідуальної роботи, спортивним залом тощо).

Соціальна адаптація виконується громадськими організаціями та іншими партнерами МФСА і в контексті зазначеного проєкту складається з:

 • Психологічної адаптації (групові тренінги, індивідуальні консультації, робота з окремими підгрупами).
 • Правової адаптації (групові та індивідуальні консультації).
 • Сприяння у працевлаштуванні або створенні власного бізнесу (тренінги, консультації з бізнес-планування та працевлаштування, зустрічі з потенційними роботодавцями, бізнес-практика учасників проєкту на підприємствах тощо).

Актуальні новини - https://www.facebook.com/ifsa.kiev.ua

Рік створення:
2003
Фахівці:
професійна перепідготовка, соціальній адаптація, навчання

Оцінки