Житомир має найбільше програм для АТОвців, найскладніше оформити пільги в Києві та Одесі

Опубліковано 27.09.2019

ГО "Студена" провела опитування щодо реалізації пільг та місцевих програм для ветеранів у 6-ти містах: Києві, Дніпрі, Харкові, Львові, Житомирі та Одесі.
Для того, аби зрозміти, які місцеві програми реалізується, "Студена" подала запит на публічну інформацію органам місцевого самоврядування щодо всіх програм для ветеранів, що реалізуються в місті.
За кількістю місцевих програм перше місце посідає Житомир (9 програм), за ним іде Львів (8). На останньому місці із зазначених міст знаходиться Одеса, яка має лише дві локальні програми: щомісячну допомогу ветеранам та матеріальну допомогу ветеранським організаціям.
Варто зауважити, що впровадження та реалізація таких програм не є обов'язком органів місцевого самоврядування, а здійснюється в ініціативному порядку.

.jpg

Також "Студена" в усному порядку опитала представників ветеранських організацій цих шести міст, аби зрозуміти, наскільки повно реалізовуються гарантовані державою пільги для ветеранів.
Було з'ясовано, що до низки пільг не розроблено механізмів реалізації, наприклад, до пільги "одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків".
На запитання, чи стикаються ветерани з корупцією при оформлені пільг, ми отримали ствердну відповідь. Найчастіше з корупцією стикаються ветерани Одеси, найрідше - Львова.
Найбільш корумпованим (при чому у всіх містах) є оформлення двох найпопулярніших пільг:
- першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом;

- безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування;

Найскладніше - 5 за п'ятибальною шкалою - оформити житло чи земельні ділянки, при чому в усіх містах.

При оформлені пільг найсуттєвішими складнощами ветеранські організації називають корумпованість, неорганізованість роботи суб'єктів владних повноважень та неправомірні відмови (прямі порушення).

За складністю оформлення гарантованих державою пільг двома містами-лідерами є Київ та Одеса.


Аналітичну довідку підготував Сергій Курінний, юрист ГО "Студена"

Додати коментар


Коментарі

Даша

- 27.09.2019 -

Это вы еще в Донецкой области документы не оформляли..

Пов'язані матеріали

176 земельних ділянок отримали АТОвці з Харківщини

Згідно з наказами, які надійшли в п’ятницю, 24 березня, учасники антитерористичної операції та їх сім’ї отримають земельні...

Пільгові умови вступу для учасників бойових дій до БНАУ

Білоцерківський національний аграрний університет (БНАУ) запрошує учасників бойових дій на навчання.