Жіночий ветеранський рух презентував міні-фільми про загиблих героїнь

Опубліковано 14.09.2020

Жінки, які загинули за Україну – не жертви, а Герої! Герої, не романтизовані з книжок, а виховані поруч із нами.

10 вересня вийшла друга серія документального проєкту про жінок-військовослужбовиць, які загинули за Україну. Проєкт вшанування пам’яті ветеранок було створено Жіночим ветеранським рухом за підтримки Українського інституту національної пам’яті. Це – зворушливі міні-фільми, кожен розповідає історію жінки з двох сторін - яка вона була у мирному житті та у військовій професії.

Ролики важко дивитись без сліз. Та ініціаторки проекту запевняють, що перш за все хочуть, аби смерть жінок сприймалася не із жалем, а з шаною та повагою до подвигу, із вдячністю за захист.

" Вирішили не просто пригадати, якими були наші загиблі посестри, але й спробувати пояснити глядачу, чому та як вони зробили такий вибір – піти захищати свій народ. Пояснити з позиції жінки, яка пішла на війну” - каже керівниця проекту, Катерина Приймак, учасниця Жіночого ветеранського руху.

“Вони не жертви, а герої! Герої, не романтизовані з книжок, а виховані поруч із нами. У них був вибір, можливість відсидітись. Ми можемо відчувати тільки гордість, що ми їхні співвітчизниками. Шана – це не жаль за ними, а гордість. Ми повинні запам’ятати їх, щоб ще більше цінувати нашу землю і ненавидіти ворога”, - пояснює режисерка проекту Альона Ніколіна

Історії загиблих жінок-військових можна буде побачити на усіх каналах Жіночого ветеранського руху та Українського інституту національної пам’яті (Фейсбук, Інстаграм, Ютуб), а також на місцевих каналах – на малій батьківщині дівчат. Презентуватимуться ролики щочетверга – з 10 вересня до, поки що, 1 жовтня.

Першими героїнями проекту стали Ірина Шевченко («Скажена»), Яна Червона («Відьма»), Ярослава Никоненко, Сабіна Галицька та Наталія Хоружа.

Організатори сподіваються, що з часом презентують фільми про усіх загиблих ветеранок.

Написати організаторам


Додати коментар