«Залізна сотня»: у мережі показали тизер до фільму про добровольців і їх повернення з війни

Опубліковано 22.12.2020

У мережі з’явився тизер до міжнародної версії документального фільму "Залізна сотня", про добровольців однієї з рот полку «Азов», які брали участь у Широкинській наступальній операції 2015 року, а згодом повернулися додому. Режисерка Юлія Гонтарук разом з командою рік слідкувала за героями на війні і ще три роки після повернення їх в цивільне життя.

Головними героями фільму стали три добровольці з позивними «Шахта», «Поттер» та «Танцор», з ними режисерка познайомилася в Маріуполі на базі полку "Азов".

«Тоді я знімала одну з рот полку «Азов», яка в 2015 році евакуйовувала місцевих мешканців Маріуполя, з постраждалого від обстрілу російськими Градами району «Східний», а Широкинською операцією фільм мав завершуватися. Ця рота полку «Азов» протрималася добу у Широкинській наступальній операції лише зі стрілецькою зброєю і цих хлопців назвали «Залізна сотня». Тоді я зрозуміла, що почалося інше кіно», - розповідає режисерка Юлія Гонтарук.

Спочатку режисерка знімала фільм про добровольців – людей, які пожертвували сім’ями, роботами і поїхали на фронт, але воно переросло у «спробу відчути, як це – бути людиною, котра повертається з війни».

«Ці хлопці всі дуже фактурні, цікаві і різні. З цією ротою я ходила на бойовий виїзд, потрапляла під обстріли, з них обрала трьох героїв і почала за ними спостерігати. А коли почалося «мінське перемир’я, вони повернулися додому. Це було для мене важко, я розуміла, що не встигла зняти фільм. Але в якийсь момент усвідомила, що моє кіно не про війну, а про те, як повертатися з неї, про відчуття, коли ти пройшов ті грані і межі, які були на війні», - говорить режисерка.

За словами Юлії Гонтарук, у фільмі багато меседжів, які їй хотілося б донести до глядача. Але головний з них, - що життя сильніше за смерть.

«Насправді, не так багато фільмів про життя після війни і відчуття після повернення з війни. Мені здається, для ветеранів - це важливо», - каже режисерка.

Запланований хронометраж фільму – 100 хв.

Юлія Гонтарук сподівається, що український глядач матиме змогу побачити фільм «Залізна сотня» навесні 2021 року.

Фото: скріншот з відео


Додати коментар