Юлію Кузьменко залишили під вартою. Знову без доказів і обґрунтувань

Опубліковано 11.06.2020

10 червня суд розглянув апеляційну скаргу захисту Юлії Кузьменко на рішення про продовження строку тримання під вартою. Волонтерку й дитячу хірургиню, одну з підозрюваних у так званій «справі Шеремета», й далі лишили під вартою.

Через карантин, суд відбувався в закритому форматі. Медійники та група підтримки чекала в холі та на вулиці. Однак присутні в залі поручителі вели постійний стрім процесу.

Доповідачкою була суддя Тетяна Росік Тетяна, інші судді – Микола Ященко Микола та Валерій Лашевич. Прокурор – Віталій Тарасюк.

Цього разу у рідних і друзів Юлії були надії, що суд перегляне рішення щодо запобіжного захисту, адже прийшло близько 15 осіб, готових взяти Кузьменко на поруки. Серед них – народні депутати, військові, волонтери, а також колеги Юлії по цеху, які наголошували на критичній необхідності повернути лікарку на її робоче місце.

Одна з поручительок, волонтерка Наталія Воронкова зазначила, що за більш ніж півроку ув’язнення підозрюваній лише тричі дозволили побачити неповнолітнього сина; двічі – матір, і один раз – сестру.

Такі дозволи на побачення, яке відбувається через скло, слідство дає на свій розсуд.

Адвокат Тарас Безпалий розповів журналістам, що фізично Юлія почувається добре, а її психологічний стан вкрай важкий: «Можна зрозуміти людину, яка півроку перебуває під вартою, при цьому будь-яких доказів про те, що Кузьменко вчинила злочин, не надано. Мною отримано вже 38 томів матеріалів справи, так само як і під час судових розглядів, так само і зараз, будь-яких доказів причетності Кузьменко, Антоненко і Дугарь я в матеріалах справи не побачив. Там є огляди трупу, огляди місця події, якісь експертизи, які або не мають відношення до Кузьменко, або в яких зазначено, що не встановлено причетності Кузьменко до злочину. Реальних доказів, що це вони вчинили злочин, у справі немає».

Захист спростовував ризики, які наводив суд на користь продовження запобіжного заходу. Ризик втечі за кордон – кордони наразі закриті і виїхати фізично неможливо, ось відповідні підтвердження з аеропортів «Бориспіль» і «Київ»; ризик втечі на окуповані території – Кузьменко перебуває в «розстрільному списку» серед терористів через свою волонтерську діяльність. На думку слідства, підозрювана схильна на тривалий час залишати місце проживання, однак і це спростував адвокат: «За чотири роки Кузьменко лише чотири рази була за кордоном! Тричі це був відпочинок, один раз – навчання».

Серед тих, хто хотів взяти Юлію на поруки – глава партії «Голос», народна депутатка Кіра Рудик: «Сьогодні я тут для того, щоб взяти на поруки Юлію Кузьменко. Ще сім місяців тому, коли було об’явлено про цю справу, ми казали, що потрібні залізобетонні докази для того, щоб тримати людей у СІЗО. Зараз ми бачимо, що пройшло сім місяців, таких залізобетонних доказів не показано, а люди продовжують сидіти у СІЗО».

Рудик додала, що «справа Шеремета» є персональною відповідальністю міністра Авакова, адже від успіху її розкриття напряму залежить його кар’єра.

«Після півтори години наради суд не повідомив, чому, але відмовив у задоволенні апеляційної скарги», - прокоментував адвокат.

Наступна апеляція можлива після 26 червня – відповідне клопотання захист подаватиме до Печерського суду.

Нагадаємо, що Павло Шеремет загинув у 2016 році внаслідок підриву авто у центрі Києва. Машина, у якій перебував журналіст електронного видання «Української правди», належало шеф-редакторці УП Олені Притулі. Смерть Шеремета кваліфікують як умисне вбивство, пов’язане з його професійною діяльністю.

У грудні 2019 у якості підозрюваних були затримані військова медсестра 25 бригади Яна Дугарь, сержант ССО і музикант Андрій Антоненко, дитяча кардіохірургиня, кандидатка медичних наук і волонтерка Юлія Кузьменко.

Трохи раніше у тій самій справі затримали подружжя добровольців – Владислава та Інну Грищенків. Свої звинувачення представники МВС та Національної поліції озвучили на брифінгу за участю Володимира Зеленського, генерального прокурора Руслана Рябошапки, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, начальника Нацполіції Ігоря Клименко та інших. Антоненко і Кузьменко наразі перебувають під вартою; за Яну Дугарь внесли заставу розміром 168 160 гривень, також вона носить електронний браслет.

Олена Максименко, спеціально для "Без броні"


Додати коментар

Пов'язані матеріали

Справа Шеремета. Домашній арешт за новою адресою та в’язень, котрого не пустили до суду

8 січня мало відбутися судове засідання одразу у двох фігурантах «справи Шеремета» - медсестрі Яні Дугарь 25-ої бригади та сержанта ССО ЗСУ Андрія Антоненка, музиканта «Ріффмастера».

«Справа Шеремета». Двом підозрюваним пом’якшили запобіжний захід

Військова медсестра 25-ої повітряно-десантної бригади Яна Дугарь відтепер має свободу пересування вдень – таке рішення виніс Печерський районний суд Києва суд 24 січня.

«Справа Шеремета»: ухвали залишили без змін

Усім фігурантам «справи Шеремета» залишили запобіжні заходи без змін ще на два місяці.

«Справа Шеремета»: чи буде суспільний вибух?

Як реагують різні медіа та структури на резонансне розслідування?

«Справа Шеремета»: нові пошуки доказів

У «справі Шеремета» слідчі знову шукають докази причетності підозрюваних Яни Дугарь, Юлії Кузьменко та Андрія Антоненка до вбивства Павла Шеремета.