Японія подарувала вінницьким медикам обладнання для лікування учасників АТО

Опубліковано 21.03.2017

20 березня у Військово-медичному клінічному центрі міста Вінниця пройшла церемонія передачі томографа та набору ендоскопічного обладнання вінницьким медикам для покращення якості лікування хворих учасників антитерористичної операції.

Церемонія передачі томографа вартістю 530 000$ США та набору ендоскопічного обладнання вартістю 130 000$ США пройшла за участі Надзвичайного та Повноважного Посла Японії в Україні Шігекі Сумі.

У своєму виступі Посол Шігекі Сумі підкреслив, що підтримка сфери охорони здоров'я в Україні є дуже важливою для Японії і висловив надію, що нове обладнання сприятиме покращенню медичного обслуговування в закладі, який забезпечує лікування та реабілітацію поранених у зоні АТО.

«Передача комп’ютерного томографа та ендоскопічного обладнання, дарованого Народом Японії, відбулась за допомогою UNOPS, — зазначив керівник програми Регіонального офісу UNOPS у Європі та Центральній Азії Армен Чобанян.

На початку 2016 року Посольство Японії спільно з Міністерством оборони України та Офісом проектної підтримки Організації Об’єднаних Націй (UNOPS) визначили існування нагальної потреби у більш ефективних діагностичних процедурах в лікарнях Києва, Одеси, Харкова, Львова та Вінниці. Уряд Японії подарував п’ять наборів системи ендоскопічного обладнання з усіма необхідними приладами, що є інструментом для діагностики захворювань системи травлення та бронхів, та комп’ютерний томограф загальною вартістю 1 млн 180 тис. дол. США. За допомогою подарованого КТ Toshiba , Вінницький військовий шпиталь зможе виконувати до 140 медичних обстежень щомісяця».

Церемонія передачі пройшла в рамках оголошеного Президентом України «Року Японії в Україні».


Додати коментар