Як учаснику АТО вийти раніше на пенсію?

Опубліковано 01.03.2017

6 лютого 2017 року Верховна Рада України ухвалила закон, який гарантує право учасникам АТО завчасно виходити на пенсію.

Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції" (№ 3252) підтримали 237 із 336 народних депутатів.

Чоловіки, які брали участь в антитерористичній операції, тепер можуть виходити на пенсію після досягнення 55-річного віку, а жінки - після 50 років, якщо їх страховий стаж перевищує 25 років у чоловіків і 20 у жінок відповідно. Це на 5 років раніше звичайного терміну.

Скористатися правом дострокового виходу на пенсію можуть військовослужбовці, начальники та рядові особи, які входять до складу внутрішніх справ, резервісти та військовозобов'язані, які мають статус учасника бойових дій або інваліда війни, пов’язаний з участю в АТО, виконанням інтернаціонального обов’язку або перебуванням на фронті. У разі смерті годувальника, скористатися правом дострокового виходу на пенсію можуть члени сім’ї загиблого.

Щоб вийти на пенсію раніше, необхідно отримати відповідне призначення. Для отримання призначення потрібно надати наступний список документів:

  • своє посвідчення інваліда війна, учасника бойових дій або члена сім'ї загиблого;
  • довідку про період участі у бойових діях або в антитерористичній операції в районах її проведення;
  • довідку МСЕК про визнання особи інвалідом внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини або при виконанні інших службових обов'язків, під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов'язку;
  • висновок МСЕК щодо причинного зв'язку смерті особи з пораненням, контузією, каліцтвом, отриманими при виконанні службових обов'язків, під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, або захворюванням, пов'язаним з перебуванням на фронті, ліквідацією Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов'язку;
  • документи, на підставі яких надано статус інваліда війни, учасника бойових дій або члена сім'ї загиблого;
  • документи про вік та стаж особи.

Додати коментар