Як надати першу психологічну допомогу підкаже мобільний додаток PFA mobile Ukraine

PFA mobile Ukraine підкаже оптимальний алгоритм дій, якого слід дотримуватись під час надання першої психологічної допомог...
March 9, 2017

PFA mobile Ukraine підкаже оптимальний алгоритм дій, якого слід дотримуватись під час надання першої психологічної допомоги постраждалому у зоні бойового конфлікту.

Безкоштовний мобільний додаток PFA mobile Ukraine можна скачати на iPhone та Android та користуватися ним без підключення до Інтурнету з планшету чи мобільного. Бійці в зоні бойового конфлікту та переселенці вже користуються новинкою.

PFA mobile Ukraine був розроблений для:

  • дорослих та дітей, що перебувають чи перебували в зоні антитерористичної операції;
  • постраждалим під час лиха: обстріл, акт насильства, втрата близької людини, інший гострий травматичний стрес;
  • волонтерів, які надають допомогу постраждалим, рятувальників та служб оперативного реагування.

«Це наш перший крок. Ми вчимося надавати першу психологічну допомогу. Кажуть, посттравматичний синдром невиліковний. Ця програма створена, щоб він не настав. Як крок за кроком допомогти собі, побратиму, сину чи чоловіку можна зрозуміти з інструкцій у додатку», - розповідає Марта Пивоваренко, психолог, волонтер, голова правління неурядової організації Development Foundation та випускниця програмної ініціативи Єльського університету підготовки українських фахівців у темі травматичного стресу та ПТСР.

У додатку є електронна форма реєстрації даних, яка дозволяє зберегти інформацію про потерпілого, якому була надана допомога. Це дуже важлива опція, враховуючи кількості людей, з якими має поговорити фахівець під час рятувальних робіт.

Програма буде корисною для тих, хто знаходиться поряд із людьми, які опинилися у важких стресових ситуаціях або пережили горе. Із появою нових досліджень інформація у додатку буде оновлюватись та доповнюватись.

Мобільний додаток PFA mobile Ukraine був розроблений аналогічно до використаних Т2-технології на основі програми PFA mobile Національного центру ПТСР у США. Базова програма була розроблена завдяки партнерству з Національною мережею з питань травматичного стану у дітей та Національним центром з охорони здоров'я.

«Ми довго розробляли додаток, бо адаптовували його до наших умов. Наразі програма адаптована для дорослих, підлітків, школярів, дошкільнят та немовлят", - каже Пивоваренко.

Коментарі