Ветеранські організації підготували відкрите звернення щодо скасування комітету у справах ветеранів

Опубліковано 14.08.2019

Ветеранські рухи виступають категорично проти ліквідації комітету у справах ветеранів.

У зв'язку з цим, ветеранські рухи та організації підготували відкрите звернення до депутатів.

Відкрите звернення

Ми, представники громадських об’єднань, ветеранських та волонтерських організацій та добровольчих батальйонів звертаємось до Президента України Володимира Зеленського та народних депутатів України щодо неприпустимості ліквідації Комітету ВР у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю.

Україна вже шостий рік знаходиться в стані війни з РФ, війна розпочалась з окупації російським агресором нашого Криму та Донбасу. На даний момент офіційна кількість учасників бойових дій в Україні - 370 000, а також тисячі наших посестер та побратимів досі захищають цілісність та незалежність на сході України відповідно до Конституції України.
Сьогодні наші військові контингенти активно беруть участь в миротворчих місіях по всьому світу.
Ветеранська спільнота ― це учасники бойових дій сучасної російсько-української війни, учасники бойових дій в Афганістані, учасники миротворчих місій, інваліди війни, родини загиблих, волонтери, капелани, діючі військові на сході України, члени сімей Героїв Небесної Сотні, права яких не можуть не враховуватися в законотворчій діяльності ВРУ.
Комітет представляє інтереси ветеранів в парламенті, забезпечує правовий статус і соціальний захист ветеранів, їх реабіліцію, втілення та закріплення прав в законодавстві, регулює діяльність їх громадських об'єднань.

Діяльність Комітету регулює питання:
а) соціального захисту й підтримки близько 2,6 млн осіб з інвалідністю та понад 1,2 млн ветеранів війни (забезпечення їх протезно-ортопедичною продукцією, санаторно-курортним оздоровленням, реабілітаційними послугами, впровадження інклюзивного навчання та створення умов для безперешкодного доступу до об'єктів фізичного оточення, надання гуманітарної допомоги тощо);
б) надання державної соціальної допомоги понад 400 тис. осіб з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
в) надання соціальних послуг понад 300 тис. осіб тощо.

Ми закликаємо народних депутатів зберегти Комітет ВР у справах ветеранів та осіб з інвалідністю та забезпечити його ефективну діяльність, обравши до керівництва та складу комітету депутатів, що мають безпосереднє відношення до ветеранської спільноти та обізнані з проблемами ветеранів.

Підписи громадських організацій та об’єднань:

Всеукраїнське об’єднання “Жіночий Ветеранський Рух”
ГО “Волонтерський центр “Солдатський привал”
Адвокаційно-правозахисна кампанія “Невидимий Батальйон”
Місія ветеранської дипломатії “Амбасадор”
Всеукраїнське об’єднання учасників війни за незалежність
Громадська Організація “Інститут гендерних програм”
Громадська Організація “Студена”


Додати коментар

Пов'язані матеріали

"Слуга народу" хоче прибрати з Ради комітет у справах ветеранів

В новому скликанні Верховної Ради не буде комітету у справах ветеранів. Такою є пропозиція від партії "Слуга Народу".