Ветеранів запрошують долучитися до створення Концепції патріотичного виховання

Міністерство у справах ветеранів України розробило проєкт Концепції залучення ветеранів до національно-патріотичного виховання.

1 жовтня 2020 р.

Міністерство у справах ветеранів України розробило проєкт Концепції залучення ветеранів до національно-патріотичного виховання.

Концепцією передбачено широке залучення ветеранів до національно-патріотичного виховання, зокрема до військово-патріотичного виховання, початкової військової підготовки.

«Ветерани війни своїми діями вже показали свою громадянську позицію і є взірцем патріотизму і громадської відповідальності. Активне залучення ветеранів війни до реалізації державної програми національно-патріотичного виховання та початкової військової підготовки сприятиме підняттю рівня національно-патріотичної свідомості серед населення України, утвердженню громадянської єдності», - йдеться у повідомленні Мінветеранів.

За перший дворічний етап планується удосконалити нормативно-правову базу, створити державну та місцеву програму національно-патріотичного виховання, залучити ветеранів до початкової військової підготовки, військово-патріотичних освітніх програм та формувати героїчний подвиг захисників України.

«Також планується оновлення ветеранами патріотичних і мілітарних музейних експозицій, виставок, удосконалення шефської роботи ветеранських організацій з навчальними закладами, залучення ветеранів до розробки сучасних виховних технологій і методик (курсів, лекцій, семінарів) поширення прикладних видів спорту, проведення патріотичних екскурсій з воєнної історії України», - додають у міністерстві.

Крім того концепцією передбачається використання досвіду ветеранів війни для морально-психологічної підготовки молоді до військової служби, перепідготовка ветеранів до фахівців з цивільної оборони та професійної військової підготовки населення, підтримка ветеранських патріотичних об'єднань на конкурсній основі органами виконавчої влади.

На третьому етапі заплановано масштабування системи військово-патріотичного виховання, долучення ветеранів війни до створення спеціалізованих військових класів та здійснення на їх базі початкової військової підготовки (зокрема, в закладах спеціалізованої освіти військового спрямування).

2 жовтня в режимі онлайн відбудеться круглий стіл на якому заплановано обговорення проєкту Концепції.

Взяти участь у громадському обговоренні проєкту Концепції можуть ветерани та ветеранські організації, а також усі охочі.

На сайті Мінветеранів зазначається, що зауваження і пропозиції приймаються на електронну адресу [email protected] – до 6 жовтня 2020 року.

На листі обов’язково має бути відмітка «До публічного громадського обговорення». Анонімні пропозиції не розглядатимуться.

Для участі у круглому столі, необхідно надіслати повідомлення з зауваженнями та пропозиціями ([email protected]) додатково зазначити інформацію про бажання долучитися до обговорення.

Якщо учасник круглого столу представлятиме організацію, то потрібно вказати назву організації (установи, закладу), посаду та ПІБ.

Отримати консультацію щодо круглого столу можна за телефоном (044) 281 08 44.

Ознайомитися з текстом проєкту Концепції можна за посиланням: https://bit.ly/3jgRNoD

Зазначимо, що сьогодні в Україні близько 4% населення є ветеранами. Станом на 1 жовтня 2020 року, нараховується майже 403 148 осіб, які отримали статус учасника бойових дій (УБД) з-поміж осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали участь в АТО – ветеранів АТО.

Коментарі