Ветерани з Миколаєва впроваджують програми підтримки психічного здоров'я для ветеранів області

Опубліковано 10.09.2020

11 вересня 2020 о 10:00 представлять приклад співпраці у розбудові системи соціально-психологічної підтримки ветеранів АТО Миколаївської області. Організаторами заходу є Миколаївська міська адміністрація разом, Міський центр підтримки ветеранів АТО та внутрішньо переміщених осіб і проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Покращення послуг у сфері охорони психічного здоров’я жертвам тортур».

.Завдяки співпраці міської влади і проекту вдалось забезпечити сталий доступ ветеранам, членам їхніх родин і вимушеним переселенцям до послуг у сфері охорони психічного здоров’я, які відповідають найкращим світовим стандартам.

Складнощі соціально-психологічної адаптації після повернення з війни, зокрема пошук роботи, сімейні конфлікти, проблеми фізичного і психічного здоров’я є найбільш поширеними для українських ветеранів, як п’ять років тому, так і зараз. На сьогодні лише деякі місцеві громади в країні шукають можливості для їх вирішення, будують конструктивний діалог з ветеранською спільнотою і готові виділяти кошти з місцевого бюджету.

Миколаївська влада позитивно поставилася до ідеї ветеранської спільноти щодо створення Міського центру підтримки ветеранів АТО та внутрішньо переміщених осіб.

«Для нас важливо надати максимальну допомогу тим нашим співгромадянам, які сьогодні після участі у АТО і ООС повертаються до мирного життя. Тому Міський центр підтримки ветеранів АТО та внутрішньо переміщених осіб став структурним підрозділом Департаменту соціального захисту населення, відтак і надалі отримуватиме допомогу від міської влади», - стверджує Олександр Сєнкевич, Миколаївський міський голова.

«Розуміючи, що військовий конфлікт на Сході України завдає шкоди психічному здоров’ю ветеранів та членів їхніх родин, USAID у партнерстві з Університетом Джонса Гопкінса (США) надав фінансову та технічну підтримку з запровадження нових методів лікування найбільш розповсюджених проблем психічного здоров’я», - зазначив Бен Зіннер, Директор Відділу охорони здоров’я Агентства США з міжнародного розвитку.

Проект підтримав ідею створення Міського центру підтримки ветеранів АТО та внутрішньо переміщених осіб, яка виникла у ініціативної групи ветеранів Миколаєва. Їм вдалось об’єднати розуміння потреб побратимів та їхніх родин, міські і міжнародні ресурси і новітні технології з соціально-психологічної адаптації ветеранів. Віктор Мойсеєв, керівник Центру додає: «Готових шляхів немає. Тому сьогодні тільки випробовуємо певні алгоритми, щоб закласти їх в майбутні постійні процеси. Програма психологічної підтримки СЕТА, яка впроваджується Університетом Джонса Гопкінса (США) і Національним університетом «Києво-Могилянська академія», є важливим інструментом по поверненню людини, яка пройшла війну, до активного суспільного життя».

Тара Рассел, директор проекту СЕТА в Україні розповідає, що «Зараз українськоамериканська дослідницька команда розробила і розпочинає нове дослідження ефективності соціально-психологічного семінару для ветеранів з навчання важливим життєвим навичкам в рамках проекту «Покращення послуг у сфері охорони психічного здоров’я жертвам тортур». Проект «Покращення послуг у сфері охорони психічного здоров’я жертвам тортур», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку з 2015 року, має на меті підвищити доступ серед ветеранів, членів їхніх родин і вимушено переміщених осіб до якісних послуг у сфері психічного здоров’я, а саме програми психологічної допомоги СЕТА, розробленої дослідниками Університету Джонса Гопкінса (США). Дослідження, яке було проведено в Україні рамках проекту, показало, що програма СЕТА значно знижує депресію, тривожність, симптоми посттравматичного стресового розладу (ПТСР), а також покращує функціонування ветеранів, переселенців і членів їхніх родин.

Програма СЕТА – це індивідуальне психологічне консультування, яке складається з 5-10 сесій і яке може проводитись як психологом і соціальним працівником, так і ветераном, волонтером за принципом «рівний – рівному». Детальну інформацію щодо проекту, його досягнень і результатів дослідження можна отримати на вебсайті проекту , на вебсайті Школи громадського здоров’я ім. Блумберга Університету Джонса Гопкінса:, а також на вебсайті Центру психічного здоров’я і психосоціального супроводу НаУКМА: http://www.ukma.edu.ua/index.php/science/tsentri-t...
Захід відбудеться в он-лайн форматі на ютуб каналі Миколаївської міської адміністрації https://www.youtube.com/channel/UC2LMIViWvMwHm7uWX...

Зареєструватись і поставити запитання спікерам можна за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSchJLcI2Z...

Контактна особа з питань заходу: Інга Хоржевська, тел: 050 982 91 81

Написати організаторам


Додати коментар

Пов'язані матеріали

На Миколаївщині учасники бойових дій та їх сім’ї отримають понад 9 тисяч га землі

У Миколаївській області по земельні ділянки звернулися 5 512 учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, яким...

На Миколаївщині продовжують працювати бригади психологічної допомоги ветеранам та їхнім родинам

Попри карантин, у Миколаївській області продовжують функціонувати мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, які надають допомогу та підтримку учасникам бойових дій в АТО/ООС та членам їхніх родин.