Ветерани мають змогу розповісти "як треба", щоб стало краще жити і отримати на це гроші

Опубліковано 17.09.2020

Ветерандвіж пройде онлайн 10 жовтня з 10:00 до 17:00. Однак передуватиме йому онлайн сесія-знайомство 3 жовтня з 11:00 до 13:00 та виконання домашнього завдання, яке допоможе командам підготуватися до події. Участь в усіх етапах є обов’язковою для зареєстрованих представників(ць) команд.

Ветерандвіж – це можливість для ветеранів(ок) та представників(ць) громад запропонувати свої рішення для питань, важливих як для ветеранської спільноти, так і для громад, та отримати фінансову підтримку на втілення.

Супроводжувати команди будуть ментор(к)и – експерти та експертки в ключових тематичних напрямках, з якими ми працюватимемо на Ветерандвіжі. Учасники(ці) отримають практичний зворотний зв'язок щодо своїх ідей від інших команд, менторів та журі; деталізують свої ідеї та потренуються якісно їх презентувати. Кращі проєкти будуть підтримані через закупівлю товарів або послуг, яких бракуватиме для втілення ідеї.

Розшукуються проєкти, робота яких зосереджена у таких напрямках:

 • Діалог ветеранської спільноти з місцевою громадою: спілкування з органами місцевого самоврядування, виконавчої влади, громадським сектором
 • Працевлаштування ветеранів: підвищення професійної кваліфікації та діалог з роботодавцями
 • Доступна психологічна допомога та підтримка для ветеранів та їхніх сімей
 • Рівний - рівному: дієве використання формату роботи з ветеранами та їхніми сім’ями
 • Інноваційні підходи до покращення та підтримки фізичного та психологічного здоров’я ветеранів
 • Безпека в громаді: участь ветеранів у дотриманні громадської безпеки на рівні громади
 • Підвищення обізнаності громади про ветеранську спільноту та про ті виклики, з якими стикаються ветерани
 • Збір та формування даних щодо потреб ветеранів та їх сімей на рівні громади

Щоб зареєструватись на Ветерандвіж, потрібно:

 • мати ідею, як підтримати реінтеграцію ветеранів АТО та ООС у своїй громаді;
 • Зібрати команду від 3 до 10 осіб (важливо, щоб не менше половини учасників у команді були ветеранами; члени вашої команди проживають у громаді у таких областях як Донецька (підконтрольні Уряду України території, Дніпропетровська, Житомирська та Луганська (підконтрольні Уряду України території);
 • Заповнити коротку форму може 1 людина-представник команди за посиланням до 23 вересня.

Реєструючись, ви підтверджуєте, що всі учасники(ці) команди матимуть технічну можливість брати участь в усіх етапах проєкту – наявність інтернету, смартфону або комп’ютера зі встановленою програмою Zoom.

Відбір на Ветерандвіж: ресурс ветеранських ідей у громаді відбуватиметься згідно з критеріями – склад команди, географія та відповідність тематики події. Також будуть враховуватися якість заповнення заявки, вже пророблена робота на шляху до втілення ідеї.

Подія проводиться в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Додати коментар