Ветерани Львівщини оздоровлюються з іпотерапією

Іпотерапія для ветеранів АТО/ООС.

July 30, 2019

У Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій набрали вже четверту групу ветеранів АТО/ООС для проходження курсів реабілітації за програмою «Іпотерапія. Досвід роду».

Узяти участь у цій програмі можуть учасники бойових дій, які проживають у місті Львові та населених пунктах Брюховичах, Рудному та Винниках. Для цього їм потрібно завітати до Центру, де психолог проведе попередню консультацію та тестування, під час яких визначить рівень тривоги, депресивності, соціальної та робочої адаптації і наявність симптоматики посттравматичного розладу. Якщо людина справді має високі показники, вона зможе взяти участь у програмі.

У кожну групу набирають чотирьох людей. Для них виділено два коні. П’ять занять для бійців оплачує Львівська міська рада. Курси проходять у «Бухті Вікінгів» (с. Старе Село, Львівська область). Якщо спочатку учасники програми виїжджають лише на манеж у супроводі інструктора, то на фінальному занятті вони випробовують свої сили на відкритому полі. Курс також включає різноманітні вправи.

Наразі у Центрі проводять дослідження впливу такого методу психологічної реабілітації на стан ветеранів і зазначають, що результативність є, але п’яти занять замало. На меті — наблизитися до десяти занять. Варто зазначити, що у світі практикують 7-8 занять, і в деяких країнах така програма затверджена на державному рівні. Наприклад, у США діє обов’язкова програма реабілітації Horse’s forhero’s.

У Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій також доступні індивідуальні та групові психологічні консультації як для учасників АТО, так і для членів їхніх сімей. Як повідомляють у Центрі, порівняно із 2016 роком збільшилася кількість індивідуальних занять саме із ветеранами, бо на початку діяльності Центру за такими послугами зверталися здебільшого дружини, діти чи батьки учасників АТО.

Інформація з порталу АрміяІнфо.

Коментарі