В Києві презентують документальний фільм про пошуки батька, загиблого на війні

Опубліковано 11.10.2019

З нагоди Дня захисника України, 13 жовтня о 14.30 в кінотеатрі «Київська Русь» відбудеться прем’єра документального фільму «Тато» (режисерки: Лариса Артюгіна, Марта-Дарія Клінава). Стрічка присвячена пам’яті Добровольця Володимира Самоленка з позивним «Вован», який став одним з перших добровольців батальйону «Донбас». Для його доньки Олі, її тато був найкращим другом. За два роки, їй доведеться подолати важкий шлях, щоб дізнатися про життя батька на війні. Про те, що таке ДНК та як ідентифікується тіло. У спілкуванні побратимами і друзями, вона хоче зрозуміти, чому він пішов на війну, як змінила його війна. Олі належить відкрити батька з іншого боку: не тільки як турботливого сім'янина, але і людини, відданої почуттю обов'язку до останнього подиху.

Режисерка фільму Лариса Артюгіна “ Це історія юної українки, яка у пошуках, загиблого на російсько-українській війні батька, перетворилась на доньку воїна. Це дуже особиста історія, не так про війну, як про людські стосунки, про втрату, і про те, як молода дівчина йде дуже непростим шляхом, щоб віддати батьку останню шану, на цьому шляху вона продовжує знайомитись зі своїм татом.” - я б лишила один із абзаців, або анонс Лариси, або загальний опис, бо вони дещо дублюються

Оксана Іванців, продюсерка фільму коментує: «Втрати України у цій війні досі не пораховані, говорять про те, що від початку 2014 року у бойових діях загинуло від 4-5 тис. військових. Наш фільм є своєрідним меморіалом та вшануванням пам’яті не лише Володимира Самоленка, а кожного полеглого воїна. Ми хочемо, щоб цей фільм став приводом для серйозної суспільної розмови про вшанування пам’яті загиблих героїв, яка повинна бути державна політика з цього питання, як повинні співпрацювати та координуватись Міністерство у справах ветеранів, Міністерство культури, молоді та спорту і Інститут національної пам’яті.»

Засновники проекту «Українська платформа документалістики», в рамках якого створено фільм, стверджують, що їхні документальні фільми змінюють світ та розвивають в Україні новий жанр документального активізму.

Після показу фільму глядачі зможуть взяти участь у обговоренні питання політики вшанування пам’яті полеглих героїв разом із творчою командою та експертами з Інституту національної пам’яті та Олександром Терещенком, Заступником Міністра у справах ветеранів та тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Трейлер фільму https://www.youtube.com/watch?v=SWhIFo1GYLM&t=1s

ФБ-сторінка https://www.facebook.com/tatodoc/

Фільм створений в рамках проекту “Платформа української документалістики” у партнерстві з ГО “Новий Донбас” та “Студена”


Додати коментар

Пов'язані матеріали

Довгоочікуваний фільм "Черкаси" покажуть в лютому 2020

Стала відома дата виходу в прокат фільму "Черкаси", вона приурочена до річниці анексії.

Фільм "Атлантида" здобув перемогу на Венеціанському фестивалі

Фільм «Атлантида» (Atlantis) українського режисера Валентина Васяновича переміг і став кращою стрічкою у програмі «Горизонти» Венеціанського кінофестивалю! Головні ролі у цьому фільмі зіграли справжні ветерани війни на Донбасі.