В івано-франківському “Карітас” стартувала сімейна реабілітація для ветеранів та ветеранок

У благодійній організації “Карітас Івано-Франківськ” стартує програма соціально-психологічного перезавантаження для ветеранів та ветеранок АТО/ООС.

July 23, 2021

У благодійній організації “Карітас Івано-Франківськ” стартує програма соціально-психологічного перезавантаження для ветеранів та ветеранок АТО/ООС.

Програма “Подбай про себе” має на меті залучити ветеранів, ветеранок, членів їхніх сімей та громадських активістів.

“Не кожен воїн після бойових дій залишається таким, яким приїхав. Але це все залежить від віку, військового досвіду, чи хотів йти на війну чи ні, що там бачив. Адже одні по шматочках збирають загиблих своїх побратимів, а інші за весь час служби й подібного не бачили. Тому я вважаю, що реабілітація для воїнів повинна проходити у різних напрямках – психологічна, спортивна, духовна”, – каже голова Івано-Франківської асоціації учасників та ветеранів АТО Мирослав Кріль.

Наслідки війни, які ветеран може “привезти з собою”. часто позначаються на сім’ї. Тому ефективною Мирослав Кріль вважає саме сімейну реабілітацію. Переважна більшість ветеранів на Прикарпатті – 75-80 % – одружені чоловіки.

“Треба брати сім’ю і везти на реабілітацію. Це зближує подружжя. Відкриває очі у чоловіка на жінку, і навпаки”, – зазначає він.

У організації також відкриють окрему групу - жіночу.

“Загальноприйнятим є вважати, що більшість воїнів повертаються з війни із психологічними проблемами. Однак це не так, - каже Мирослав Кріль. - Навпаки, більше половини воїнів не потребують допомоги фахівця, вони, повернувшись з АТО, в змозі самі впоратися з труднощами, влаштовують свій бізнес, ладять у сім’ях, нормально спілкуються з оточуючими”.

Складнощі з адаптацією виникають приблизно у 20% ветеранів. Ще 30-40% – це люди, які відчувають проблеми в перший період після повернення, але врешті знаходять гармонію самостійно.

Долучитися до програми соціально-психологічного перезавантаження “Подбай про себе” можна за телефонами: 067 85 81 507, 098 71 09 299.

Коментарі