В другому читанні прийнято закон, що вводить стандарти НАТО в військові звання

Опубліковано 21.10.2019

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроєкт №0906, який спрямований на запровадження нових військових звань сержантського і старшинського складу Збройних сил України. За проголосували 278 народних депутатів.

"278 депутатів підтримали закон про військовий обов‘язок та проходження військової служби, який вводить в ЗСУ стандарти НАТО щодо сержантських звань. Цей законопроект було напрацьовано і прийнято в першому читанні ще попередньою Радою, «Європейська Солідарність» лобіювала його прийняти якнайшвидше й дотиснули.. Цей закон дуже чекають в ЗСУ. Дякую всім колегам з попереднього парламенту, які були співавторами цього важливого закону, також велика подяка нашим міжнародним партнерам, екс-міністру у справах ветеранів Ірині Фріз і самим військовим експертам, з якими працювали разом" - написала у своєму Фейсбук депутатка від парті\ "ЄС" Ірина Геращенко.

Так, зараз існують такі військові звання рядового, сержантського і старшинського складу: рядовий; старший солдат; молодший сержант; сержант; старший сержант; старшина; прапорщик; старший прапорщик.

Ухваленим законопроектом цей ряд змінюється на такий:
рекрут;
солдат;
старший солдат;
молодший сержант;
сержант;
старший сержант;
перший сержант;
штаб-сержант;
майстер-сержант;
старший майстер-сержант;
головний майстер-сержант.

Також будуть змінені і корабельні звання. Мічманів більше не буде, але з’являться: штаб-старшина, майстер-старшина, старший майстер-старшина і головний майстер-старшина.

Крім того, передбачається поділ сержантського і старшинського складу на молодший і старший склад, повідомляє видання texty.org.ua


Додати коментар

Пов'язані матеріали

До стандартів НАТО Україна не дотягнула бюджетом

На статтю "Розвиток, закупівля, модернізація і ремонт озброєння, військової техніки, засобів і обладнання" передбачено 16,6%. Це не відповідає стандартам НАТО, які передбачають від 25 до 30% оборонних витрат.