Уманський національний університет садівництва відкритий для ветеранів війни

Опубліковано 15.09.2020

63 ветерани війни і 11 дітей загиблих воїнів цього року вступили до Уманського національного університету садівництва.

«Це важливий крок до підвищення рівня конкурентоспроможності ветеранів на ринку праці і проходження процесу реінтеграції в суспільство», – вважає заступник Міністра у справах ветеранів Олексій Ілляшенко. За його словами, один з пріоритетів Мінветеранів – створення для ветеранів війни доступних умов для здобуття освіти, професійного розвитку, активної самозайнятості.

«Через територіальні відділи в областях ми працюємо з ветеранською спільнотою у регіонах. Поширюємо інформацію щодо освітніх програм ВНЗ та надаємо підтримку ветеранам у вирішенні тих чи інших питань під час вступних кампаній, ведемо відповідний діалог з Міністерством освіти і науки та навчальними закладами», – розповів заступник Міністра.

В Уманському університеті зазначили, що ветерани, які приходять на перший курс, протягом року скоріше реабілітуються, аніж навчаються, а надалі вони включаються у процес.

«Університет зацікавлений у наданні освітньої підтримки ветеранам АТО, їхнім дітям та членам сімей загиблих. Така наша принципова громадянська позиція. Ми можемо щорічно навчати на різних спеціальностях до 800 ветеранів, є гуртожитки для студентів. За необхідності, у нас є можливість надати й психологічну підтримку цим людям, для цього в університеті працюють кваліфіковані психологи», – повідомив проректор Університету Іван Мостов’як.

На даний час подібні договори укладено з Уманським національним університетом садівництва та Запорізьким національним університетом.

Подібні договори про співпрацю у найближчій перспективі планують укласти з Рівненським національним університетом водного господарства та природокористування, Державним університетом інфраструктури та технологій, Київським національним університетом харчових технологій ім. В. Гетьмана, Національним технічним університетом України «КПІ ім. І.Сікорського» та іншими провідними закладами вищої освіти.


Додати коментар

Пов'язані матеріали

Встигніть податися на безкоштовну професійну перепідготовку у 15 внз країни!

До 6 квітня триває збір заявок на навчання в 15 начальних закладах країни, які погодилися долучити до своїх навчальних програм професійну перепідготовку військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей.

Конкурс на навчання на магістерських програмах у провідних ВНЗ країни

Оголошено конкурс на навчання на магістерських програмах НаУКМА, КШЕ, УКУ, КНЕУ імені Вадима Гетьмана.