Українська діаспора з Америки допомагає нашим дітям пережити втрату батька

Українські волонтери з Америки власним коштом реалізовують проект «Покоління майбутнього», метою якого є допомога родинам...
23 березня 2017 р.

Українські волонтери з Америки власним коштом реалізовують проект «Покоління майбутнього», метою якого є допомога родинам загиблих воїнів, і, в першу чергу, — дітям.

«З часу агресії на Сході, українці за кордоном надали допомогу Україні у різні способи. Так, американські українці сприяли створенню особливого проекту допомоги родинам загиблих воїнів, в першу чергу — дітям, слабка психіка яких особливо вразлива до душевних потрясінь, як то загибель батька», — пише «Голос Америки».

Женя Багірова, донька загиблого 2 роки тому Героя АТО, досі не може змиритися з втратою батька. Женя часто говорить з татом на самоті: розповідає про справи в школі та ділиться враженнями від прочитаних книжок.

«Усі кажуть, начебто я сама з собою вдома розмовляю, але насправді я розмовляю з татом. Я в голові так зробила, що він у мене живий. Він поряд, дарма що не можна обняти», — розповідає Женя.

Її батько – Ільгар Багіров, капітан ВСУ загинув восени 2014 року під час боїв під Дебальцевим. Тепер вулиця в Ірпені, де проживає сім’я Багірових, носить прізвище Героя.

За волонтерські кошти Женя відпочивала у санаторії разом із дітьми, чиї батьки також не повернулися із зони проведення антитерористичної операції. На відпочинку дівчинка зустріла нових друзів, з якими їй зручніше спілкуватися, адже вони відчули ту саму біль втрати, що і вона.

«Мої друзі розуміють, що треба дорожити тим, що в тебе є. А ті діти, у кого є все, є батьки, не розуміють, що у них – щастя», – каже Женя.

Завдяки волонтерському проекту «Покоління майбутнього» психологічну реабілітацію в санаторіях пройшла Женя та ще 100 українських дітей.

Засновник ГО «Покоління майбутнього» Лариса Кадуріна розповіла, що для того, щоб допомагати дітям, їй довелося з «нуля» збирати інформацію про родини загиблих і поранений у АТО бійців, вивчати їх проблеми та виявляти потреби.

«Ідея прийшла з Америки. До мене звернувся Михайло Козаренко, президент Інституту суспільного розвитку з Нью-Йорка, сказав, що діаспора хоче допомогти, і хочуть допомогти саме родинам загиблих і дітям. У США є величезний досвід після В’єтнамської війни. Там розуміють, що поранені, загиблі і вдови – це одна категорія, а діти – це зовсім інша категорія, можливо, найбільш незахищена і вразлива, якій треба допомогти. І це треба робити негайно, сьогодні, тому, що коли дитина росте з цією бідою, вона сама не здатна її подолати. Тільки професійний психолог може допомогти вийти з цього стану, інакше дитина замикається», – розповідає про історію створення ГО «Покоління майбутнього» волонтер та координатор програми в Україні Лариса Кадуріна.

Коментарі