Україна і Хорватія продовжать співпрацю по реабілітації ветеранів АТО/ООС

Опубліковано 12.01.2021
  • У 2021 році планується посилити сферу співпраці України і Хорватії щодо лікування, реабілітації й соціалізації ветеранів АТО/ОСС. Про це повідомив почесний консул України в Хорватії Івіца Пирич.

«Нині Україна перебуває в тій ситуації, в якій Хорватія була в 1990-ті роки. Війна — це найжахливіше, що може статися. Особливо страшні її наслідки для тих, хто брав і бере в ній участь, а також для мирного населення, змушеного залишати рідні місця. В Україні вже десятки тисяч ветеранів АТО/ОСС потребують реабілітації, а кількість біженців обчислюють мільйонами. Хорватія має великий досвід у цій царині й готова допомогти українським військовим, які мають проблеми зі здоров’ям. Також потрібна особлива допомога й увага дітям, батьки яких віддали свої життя за Україну», - сказав Пирич.

Вже майже 2000 ветеранів АТО та постраждалих з Донецької й Луганської областей побували в Хорватії, де пройшли оздоровлення.

У планах на цей рік — відновлення практики відпочинку в Хорватії дітей загиблих військовослужбовців і вихід на новий рівень реабілітації ветеранів АТО/ООС.

Важливо зазначити, що допомога, яку надають хорватські партнери, є цільовою та практичною.

За словами Івіца Пирича, допомогу сім’ям українських військовослужбовців і їхнім дітям, а також вимушеним переселенцям з південного сходу України планують додатково розширити у 2021 році в межах розробленої програми соціально-психологічної реабілітації.


Фото: Армія inform


Додати коментар