У Житомирі завершилися навчання психологів, які допомагають ветеранам перелаштуватись на «мирний режим»

У Житомирі презентували результати дворічної Програми з підготовки психологів за стандартами НАТО та ЄС для роботи з учасниками бойових дій.

February 24, 2021

У Житомирі презентували результати дворічної Програми з підготовки психологів за стандартами НАТО та ЄС для роботи з учасниками бойових дій.

Про це повідомляє Житомир info.

Загалом до програми залучили 12 практикуючих психологів з військових частин, шпиталів та центрів реабілітації з Житомирської і Вінницької областей. Окрім теоретичних занять, фахівці проходили стажування та проводили практичні консультації з польськими військовими.

"Специфіка включала достатньо широкий обсяг не тільки травмотерапії, коли ми говоримо, що людина була травмована психологічно якимись певними подіями, якимись певними видовищами, втратою друзів і так далі, але робота полягає й в тому, що залучаються і члени сім’ї, - говорить учасниця програми психолог Олена Масик. - Взагалі специфіка роботи з військовими полягає в тому, що військові не бажають отримувати таку допомогу. Дуже мало людей, які відчувають, що вони можуть звернутись самостійно. Зазвичай звернення йде, коли людина потрапляє в госпіталь. І вже тоді вона проходить обстеження, отримує якусь консультацію і отримує додаткову допомогу".

"При тривожності, при постійному відчутті пильності, настороженості – це все специфіка того, що нервова система налаштовується на так званий бойовий режим. І чим довше ви були в бойових діях, тим довше вам виходити з того «бойового режиму». Й отакого моментального переключення на безпечній території не відбувається. Ми говоримо про те, що перша допомога від психолога – це стабілізація фізіологічного стану, зменшення пильності, відчуття того, що тілу комфортно. На консультації відбувається пояснення з точки зору фізіології, психофізіології: що з нами відбувається, чому це відбувається саме так і чому організм так реагує. І ми навчаємо вправам, на які людина реагує таким чином, щоб перелаштуватись на «мирний режим»", - додає психолог.

Наразі міністерство ветеранів та польські партнери планують продовжити співпрацю та готувати фахівців, які зможуть навчати українських психологів працювати з ветеранами війни та надавати їм кваліфіковану допомогу під час адаптації до мирного життя.


Фото: update.com.ua

Коментарі