У "Ветеран хабі" говорять про пам'ять загиблих на війні

Опубліковано 18.02.2020

Захід організовує громадська організація Studena у партнерстві з Українським інститутом національної пам’яті та Міністерством у справах ветеранів.

Мета зустрічі — випрацювати візію вшанування пам’яті й героїзації загиблих на російсько-українській війні серед зацікавлених сторін: Міністерства у справах ветеранів, Міністерства культури, молоді та спорту, Міністерства освіти та науки, Українського інституту національної пам’яті, Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції гідності, ветеранської спільноти, родин загиблих та культурологів, урбаністів, митців.

Учасники розмови спробують віднайти таке бачення вшанування пам’яті, де кожен герой має ім’я, кожна спільнота береже пам’ять про життя цієї людини, поруч із болем втрати є почуття гідності, пошани та надії, що ця жертва була недаремною.

"Для нас, батьків загиблих дітей, головне, аби наші діти не були забуті. Ми не можемо змінити те, що сталося. Але ми хочемо, аби пам’ятали. Щоб це не були просто списки. Ми маємо знати про кожну людину, кожну особистість. Головна функція держави і громадськості: не дати забути загиблих на війні" — сказала під час виступу матір загиблого воїна, Наталія Дубчак.


Додати коментар

Пов'язані матеріали

У "Ветаран хабі" відкрили фотовиставку про життя ветеранів "Дотик"

Фотовиставка розповідає про життя бійців, які повернулися з війни. Метою було показати історію повернення з війни.

Що таке пам'ятати: у Києві обговорять як вшановувати пам'ять загиблих героїв

Ми дуже потребуємо діалогу з болючої теми — вшанування пам’яті загиблих героїв російсько-української війни.