У Сумах щовівторка учасники АТО та їх сім’ї отримують безкоштовну психологічну допомогу

Опубліковано 01.03.2017

До посттравматичних стресових розладів схильні близько 28% демобілізованих учасників анитерористичної операції. 3,5% бійців, які повернулися додому, вже мають серйозні психологічні розлади і потребують негайного медикаментозного лікування.

Таку статистику оголосив представник громадської організації «Громадський фонд “Суми”» Вадим Дубодєлов на засіданні Координаційної ради з надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей у Сумській області.

За словами Вадима Дубодєлова, щовівторка в Інформаційному центрі бійців АТО, який знаходиться за адресою: м. Суми, пл. Незалежності, 3, на другому поверсі обласного центру зайнятості, демобілізовані атовці та члени їх сімей можуть безкоштовно отримувати консультації психолога.

«Громадський фонд “Суми”» співпрацює також і з Сумським обласним психоневрологічним диспансером, у якому діє окремий пункт прийому бійців АТО. Соціально-психологічна реабілітація українських воїнів також проводиться і в санаторно-курортних установах.

Серед основних проблем реабілітації після повернення бійців додому можна виділити бездіяльність та небажання звернутися по психологічну допомогу до фахівців. Дехто навіть не визнає своєї проблеми, тому так і не знаходить дорогу до кабінету психолога. Тому великі надії на близьких та родичів, які не будуть виявляти байдужість і переконають тих, кому необхідна поміч звернутися за кваліфікованою допомогою.

За словами заступника директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмили Мусіяки, наразі в Сумській області на обліку перебувають близько 9000 учасників бойових дій, але пройти психологічну реабілітацію за державні кошти зважилися лише 485 чоловік.

Представник ГО «Громадський фонд “Суми”» також поділився своїми планами на 2017 рік та розказав, що разом з обласним департаментом соціального захисту населення та волонтерами розробляє пілотний проект з «Надання послуг психологічної реабілітації учасникам АТО, демобілізованим і членам їх сімей». Проект буде розглянуто на найближчій сесії обласної ради та запущено у роботу одразу після його затвердження.

В рамках проекту допомагати реабілітуватися бійцям будуть практичні психологи. Планується, що вони будуть безкоштовно «вести» кожного бійця доти, доки консультації і допомога будуть йому необхідні.


Додати коментар