У раді зареєстрували "ветеранський" законопроект

Опубліковано 01.10.2019

Екс-міністерка міністерства ветеранів Ірина Фріз повідомила на своїй сторінці у фейсбуці про те, сьогодні, 1 жовтня, було зареєстровано законопроект - «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо актуалізації статусів та пільг ветеранів війни та членів їх сімей» (2191).

"По суті це нова редакція ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Це результат тисяч зустрічей і нарад під час моєї роботи в Міністерстві у справах ветеранів, побажань і вимог ветеранської спільноти, родин загиблих та сімей померлих. Зовсім не просто було об’єднати в одному законопроекті позиції різних груп, які мають своє бачення змін щодо соціального захисту та гарантій. Але і не змінювати нічого це також не вихід. Адже діючий закон не відповідає ані вимогам часу, ані інтересам ветеранських спільнот. Він був написаний аж у 1993 році, тому рясніє нормами про пільги щодо приватизаційних майнових сертифікатів і товарів підвищеного попиту. Водночас закон не вирішує питання захисту сімей ветеранів, актуальних пільг для ветеранів щодо освіти та житла тощо. При цьому в ньому існує диференційований підхід до пільг УБД різних воєн, що фактично ділило ветеранів між собою.

Закон чинний не надає статус УБД всім добровольцям, поділяючи спільноту на «правильних» і «неправильних», водночас надаючи пільги ветеранам громадянської війни початку ХХ століття. В ньому відсутні пільги для сучасних Героїв, які мають особливі бойові заслуги перед Україною, але такими пільгами користуються пільговики часів СРСР. Безліч його норм ніколи не виконувалися і не можуть бути виконаними через відсутність механізмів".

За словами Ірини Фріз, запропоновані зміни не ідеальні.Проте законопроект вирішує всі найбільш гострі та проблемні питання, які потребують законодавчого втручання на рівні закону.
Основні зміни:

  • Модернізовано категорії ветеранів війни. Виключено із статусу ветеранів війни осіб, які отримали цей статус внаслідок участі в громадянській війні на початку ХХ століття, а також бійців винищувальних батальйонів, які боролися проти УПА.
  • Встановлюються нові статуси - «сім’я ветерана», «сім’я загиблого ветерана» та «сім’я померлого ветерана» з відповідним соціальним захистом (пільги). Також введена нова категорія «ветеран посмертно» з метою вшанування пам’яті осіб, які загинули (померли), зникли безвісти внаслідок безпосередньої участі в бойових діях на Сході.
  • Розширено коло осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, за рахунок осіб, які були нагороджені відповідними державними нагородами за героїчні вчинки у захисті України.
  • Вичищені всі застарілі та непрацюючі пільги та додані нові. В першу чергу це стосується якісно нової системи медичного забезпечення, освіти ветеранам та їх дітям, проїзду, землі, забезпечення поваги до ветеранів. Тобто всі основні пільги.
  • Система пільг стала об’ємнішою і сучаснішою. Ні про яке зменшення не йдеться. Змін дуже багато і вони стосуються різних сфер: від вирішення проблем із собаками-поводирями до забезпечення безкоштовного харчування дітей ветеранів та збільшення пільг по ЖКХ для сімей загиблих.Додати коментар


Коментарі

Анатолій

- 01.10.2019 -

Слава Україні! Я УБД. Прошу прийняти на державному рівні про виплати на вирішення соціально побутових питань у всіх районних центрах, містечках і у селах. Хотяб не великі суми. А то в еликіх містах виплачують. Таке враження захищали іншу державу.

Роман

- 01.10.2019 -

Молодці.Так тримати

Андрей

- 05.10.2019 -

В Житомире ничего не выплачивают

Віталій

- 06.10.2019 -

Слава Україні
Я інвалід 3-Ї групи ніякої фінансової допомоги що стосуються покращення соціально побутових питань ані на оздоровлення не отримую
Дякую за увагу .

В'ячеслав

- 07.10.2019 -

Слава Україні!!!
Я Учасник Бойових дій.
Ви пишете за землю, но як її добитися. Якщо я не можу вже 3 рік забрати бумаги на 2га землі? Коли не питаюсь мені постояно говорять що вони на перекомісії. Багато хто вже мають і землю, і всі оформлені бумаги. І що мені робити? Знову слухати ті обіцянки.

Валентин

- 28.10.2019 -

Цинізм зашкалює, особливо після урядових щоквартальних зменшень норм потребления