У Мінветеранів розповіли, скільки добровольців отримали статус учасника бойових дій

За словами міністерки, серед 400 тисяч учасників Антитерористичної операції та Операції Об’єднаних сил – близько 20 тисяч жінок.

18 січня 2021 р.

За час дії закону про визнання добровольців учасниками бойових дій на Донбасі (набув чинності 1 січня 2020 року) цей статус отримали 670 людей.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповіла міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

За її словами, серед 400 тисяч учасників Антитерористичної операції та Операції Об’єднаних сил – близько 20 тисяч жінок.

«Показово дуже, що найбільше жінок це саме з тих населених пунктів, які були або окуповані, або з окупованих територій, які є внутрішньо переміщеними особами», – сказала вона.

Відзначимо, статус ветеранів надають особам, які виконували бойові завдання на Донбасі не менше ніж 30 календарних днів до набуття чинності закону про суверенітет у взаємодії зі Збройними силами, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією, Національною гвардією, Службою безпеки України та іншими військовими формуваннями та правоохоронними органами.Разом з тим міністерка прокоментувала й так званий «військовий туризм» - коли статус УБД отримують за нетривале перебування в зоні воєнних дій.

«Питання «військового туризму» дуже хотілося б, щоб було припинене. Тому що це нівелює статус. Це моя принципова позиція. Це нівелює справжніх захисників. Бо у військових колективах всі бачать, хто і де був. А просто «похід за пільгами» – це не має бути нормальною практикою в умовах, коли йде війна», – сказала голова Мінветеранів.

Також, за словами Юлії Лапутіної, законопроєкт про статус ветеранів бойових дій на Донбасі буде ухвалений «найближчим часом».

«Уже розроблений законопроєкт про захисників і захисниць, як і про учасників Революції гідності, родин загиблих Небесної сотні. Я думаю, що зараз це вже стадія фіналізації. Вони мають ще певні узгодження з комітетами Верховної Ради. Але зараз йде підтримка в принципі з усіх боків. Тобто, можливо, якісь технічні питання і неузгодженості ще є, але я думаю, що найближчим часом ці законопроєкти будуть ухвалені», – сказала Лапутіна.

Водночас точної дати можливого ухвалення документів вона не назвала.

Коментарі