У Миколаєві впроваджують програму підтримки психічного здоров'я для ветеранів СЕТА

Опубліковано 11.09.2020

У Миколаєві відкрився Міський центр підтримки ветеранів АТО та внутрішньо переміщених осіб, де застосовуватимуть програму для психологічної реабілітації СЕТА.

Крім юридичної та психологічної допомоги, у центрі можна отримати адміністративні послуги, та звернутися за допомогою з розв’язання питань щодо лікування та реабілітації.

На відкритті центру зазначалося, що це унікальна установа, аналогів якій в Україні ще немає. На будівництво такого центру 70% коштів було виділено з бюджету міста, решта – грант Європейського банку. Тут є сенсорна кімната, зали для заняття спортом та релаксації, кімната для дітей, спеціальний ліфт для людей з інвалідністю.

119202087_338870657235067_1150103255132888913_n.jpg

У Міський центр підтримки ветеранів АТО та внутрішньо переміщених осіб велику увагу приділяють реабілітації ветеранів. Миколаївська область – одна з 10, де застосовується програма психологічної допомоги СЕТА, яка перекладається як «терапевтичний підхід на основі спільних елементів». Ця програма базується на найефективніших компонентах когнітивно-поведінкової терапії і передбачає комплексну допомогу для людей, які мають і депресію, підвищену тривожність, ПТСР.

Завдяки цій програмі, в більшості випадків відбувається швидке поліпшення стану без використання медикаментів та необхідності звертатися до психіатра.

Допомагають реалізувати програму СЕТА у Миколаєві Школа громадського здоров’я Блумберга Університету Джона Гопкінса у партнерстві з Національним університетом «Києво-Могилянська академія» за підтримки Державної агенції з міжнародного розвитку США (USAID).

На сьогодні в областях України працює 73 консультанти та є 4 тренери, готових навчати працювати з цією методикою.

У Центрі психічного здоров'я та психосоціального супроводу НаУКМА зазначають: «Тепер ветерани, члени їхніх родин і вимушені переселенці Миколаївської області мають сталий доступ до послуг у сфері охорони психічного здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам».

Написати організаторам


Додати коментар

Пов'язані матеріали

На Миколаївщині учасники бойових дій та їх сім’ї отримають понад 9 тисяч га землі

У Миколаївській області по земельні ділянки звернулися 5 512 учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, яким...

На Миколаївщині продовжують працювати бригади психологічної допомоги ветеранам та їхнім родинам

Попри карантин, у Миколаївській області продовжують функціонувати мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, які надають допомогу та підтримку учасникам бойових дій в АТО/ООС та членам їхніх родин.