У Києві презентували дослідження з реінтеграції ветеранів

Програма реінтеграції ветеранів IREX у співпраці з ГО Veteran Hub та ГО “Юридична сотня” провели в Україні річний дослідницький проект з оцінки потреб ветеранів у результаті конфлікту на Сході.

December 23, 2021

Програма реінтеграції ветеранів IREX у співпраці з ГО Veteran Hub та ГО “Юридична сотня” провели в Україні річний дослідницький проект з оцінки потреб ветеранів у результаті конфлікту на Сході. Результати цього дослідження презентували у прес-центрі Українського кризового медіа-центру.
Фахівчиня з моніторингу та оцінювання IREX Яна Войтовська:

“Метою нашого дослідження було заповнити критичні прогалини в наявній інформації в аналітичних документах про стан ветеранів в Україні. Ветеранів АТО/ООС”, — наголосила вона.

Більш докладно на результатах дослідження зосередилася Івона Костина, Керівниця організації Veteran Hub:

 • За результатами опитування ветеранів 76% опитаних ветеранів брали пряму участь у вогневому зіткненні із супротивником.
 • 71% отримали тілесні ушкодження чи захворювання під час служби, які зараз також впливають на їхнє життя.
 • 77% серед опитаних розпочали службу в зоні АТО/ООС у 2014 році.
 • 21% на момент опитування продовжували службу.
 • 66% опитаних долучилися до служби добровільно.
 • 81% із тих, хто отримав ушкодження вважають, що отримані травми впливають на їхнє фізичне здоров’я сьогодні.
 • 57% отримали черепно-мозкову травму, або контузію.
 • 38% кваліфікують себе, як особа з інвалідністю.
 • 72% опитаних зверталися по медичну допомогу після закінчення служби.
 • 35% були незадоволені якістю наданих медичних послуг. Ветерани оцінюють своє психологічне та психічне здоров’я гірше, ніж цивільні особи.
 • При цьому лише 34% ветеранів вважають, що їм потрібна психологічна допомога.

Офіцерка Програми реінтеграції ветеранів IREX Вікторія Климчук-Длугач розповіла, що згідно із опитуванням, серед професій, найбільше ветеранів та ветеранок досі перебувають на військовій службі. На другому місці – охорона, безпека, силові структури, а далі – будівництво, виробництво, видобувана промисловість і т.д. Просідають такі сфери, як ІТ, медицина, фармацевтика. 23% опитаних ветеранів втратили роботу після служби, а 32% відчули, що роботодавці не хотіли їх брати на роботу через статус ветерана. Вікторія Климчук-Длугач також озвучила рекомендації за результатами дослідження. Про реінтеграцію жінок-ветеранок розповіла Марія Берлінська, старша технічна радниця Програми реінтеграції ветеранів IREX. Вона зазначила цікавий факт — середній термін служби серед опитаних жінок виявився вищим, ніж у чоловіків.

Оригінал статті - на сайті Українського кризового медіа-центру.

Хочете зв'язатися з організаторами?

Коментарі

Пов'язані матеріали

ГО "Студена" презентує дослідження про розвиток ветеранського руху в Україні

17 вересня 2019 р. об 11:00, в конференц-залі національного інформаційного агентства «Укрінформ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16) відбудеться прес-конференція, на якій будуть представлені результати соціологічного дослідження про розвиток ветеранського руху в Україні.

Старт соціологічного дослідження проблеми сексуальних домагань у військовій сфері в Україні

Громадська організація «Інститут гендерних програм» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні розпочинає всеукраїнську адвокаційну кампанію «Невидимий Батальйон 3.0. Сексуальні домагання у військовій сфері в Україні».