У Києві презентували дослідження про стан ветеранського руху

Опубліковано 17.09.2019

17 вересня у приміщені Укрінформ відбулася прес-конференція на тему «Відверта розмова про розвиток ветеранського руху в Україні». На ній організатори представили результати дослідження щодо ставлення громадськості до ветеранів. Дослідження відбулося в рамках проекту «Без броні -3» - єдина база перевірених центрів допомоги учасникам АТО та ООС.

Трансляція за посиланням:

https://youtu.be/U8hWMniVXcg

У травні 2019 року в Україні було офіційно зареєстровано 368 861 учасника бойових дій. Тому одним з головних завдань проведеного дослідження було з’ясувати стан розвитку ветеранського руху в країні. Дослідники брали до уваги впливовість та потенціал ветеранських організацій, успішні приклади інтеграцій до громадсько-політичного життя та інші фактори.

Дослідження складалося з кабінетної та польової частини й проводилося протягом весни-літа 2019 року.

Серед тез, що були озвучені на заході, можна виділити такі:

 • На думку опитаних в ході дослідження громадської думки респондентів, ветерани мають великий потенціал в політиці, але наразі їхня роль там є незначною. Одна з головних причин — відсутність політиків, які б регулярно лобіювали питання ветеранів на національному рівні; корупційність влади, ризики бути залученими до політичних маніпуляцій;
 • 42% громадян України вважають, що ветерани АТО/ООС повинні бути залученими до політики різного рівня. При цьому 31% респондентів виступають проти цієї ідеї, а 25% не визначилися стосовно цього питання;
 • Основною рушійною силою участі ветеранів в громадських і політичних рухах є незадовільна робота держави на національному і місцевому рівні, а також бажання налагодити цю роботу.

Також на прес-конференції розглядалися такі теми:

 • Мета проекту «Без броні»; https://bezbroni.net
 • Причини залучення ветеранів та ветеранок до громадського і політичного активізму;
 • Виклики, що стоять перед ветеранським рухом; не
 • Роль ветеранів у політиці;
 • Реабілітація ветеранів та проблеми жіночого ветеранського руху.

У заході брали участь:

 • Тамара Марценюк – к.соц.н., доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», гендерна експертка Української гельсінської спілки з прав людини.
 • Анна Квіт – випускниця кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», магістерської програми із глобальної політекономіки Касельського університету (Німеччина), незалежна гендерна експертка.
 • Оксана Іванців — співзасновниця ГО Студена, громадська активістка, продюсерка документальних фільмів, правозахисниця.
 • Олександр Терещенко — заступник Міністерки у справах ветеранів, ветеран.

Повний текст дослідження можна почитати і скачати тут.


Додати коментар

Пов'язані матеріали

ГО "Студена" презентує дослідження про розвиток ветеранського руху в Україні

17 вересня 2019 р. об 11:00, в конференц-залі національного інформаційного агентства «Укрінформ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16) відбудеться прес-конференція, на якій будуть представлені результати соціологічного дослідження про розвиток ветеранського руху в Україні.