У «Київській Русі» пройде безкоштовний показ фільму «Атлантида» для ветеранів АТО та їх сімей

Опубліковано 06.11.2020

7 листопада, у суботу, в столичному кінотеатрі «Київська Русь» відбудеться безкоштовний показ драми «Атлантида» для ветеранів АТО та їх сімей. Реєстрація на показ проходить за посиланням.

«Атлантида» Валентина Васяновича — найочікуваніший і найтитулованіший фільм року. Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Виконавці — колишній розвідник, волонтер благодійного фонду «Повернись живим» Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму проходили у Маріуполі та Києві.

Світова прем’єра фільму відбулася на Венеційському кінофестивалі у секції «Горизонти», де він здобув історичну для України перемогу. В подальшому «Атлантида» отримала широкий міжнародний успіх — фільм показали на понад 50 фестивалях, де окрім Венеційської перемоги, він отримав ще кілька Гран-прі, став найкращим фільмом Міжнародного конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю та отримав нагороду як найкращий фільм і за найкращу режисуру Національної премії кінокритиків КІНОКОЛО.

Окрім того, український оскарівський комітет обрав «Атлантиду» у якості національного претендента на премію «Оскар» у номінації «Найкращий міжнародний художній фільм». Також стрічка увійшла у лонг-ліст Премії Європейської кіноакадемії та була презентована членам Голлівудської асоціації іноземної преси, яка присуджує премію «Золотий глобус». Картину придбав HBO Eastern Europe та дистриб’ютори трьох європейських країн.

Продюсерами фільму виступають Валентин Васянович, Ія Мислицька («Плем'я», «Присмерк») та Володимир Яценко («Додому», «Дике поле»). Міжнародною промоцією займається бельгійська компанія Best Friend Forever. Виробництво фільму здійснила «Студія Гармата фільм». Кінопроєкт став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно і отримав державну фінансову підтримку. Прокатник стрічки — кінокомпанія Arthouse Traffic.

У широкий український прокат фільм вийшов 5 листопада.


Додати коментар