У Харкові пройшла хода пам'яті героїв Крут

Опубліковано 30.01.2020

У Харкові за підтримки Мінветеранів пройшов марш пам'яті героїв Крут

До 102-ї річниці бою під крутами патріоти провели смолоскипний марш у Харкові. Цей марш проводять у Харкові з 2016 року. Майже три тисячі учасників пройшли центральною вулицею міста зі смолоскипами. Свою акцію вони присвятили пам'яті про подвиг молодих крутянців, які 102 роки тому вступили в нерівний бій із цілою армією.

Урочистий захід відбувся у обласній Філармонії, де представниками Мінветеранів було нагороджено грамотами ветеранів війни на сході України. Ці ветерани, так само як і Крутянці в свій час були студентами, коли пішли на фронт боронити нашу країну.

Нагадаємо, що
бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці української державності виконали наказ командування і зупинили стрімкий наступ ворога. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Інформація з ФБ-сторінки Мінветеранів.


Додати коментар

Пов'язані матеріали

Заява Міністерства щодо ситуації з Олексієм Бельком

Заява Міністерства у справах ветеранів, вимушених переселенців та ТОТ з приводу надзвичайної ситуації на мосту Метро 18.09.2019