У 2017-му Україна отримає чиновника нового зразка

Вже з нового року до влади прийдуть дійсно прогресивні чиновники. Ними стануть ветерани...

21 грудня 2016 р.

Вже з нового року до влади прийдуть дійсно прогресивні чиновники. Ними стануть ветерани АТО, які наразі проходять підготовку у спеціалізованій школі держслужбовця за програмою ГО «STUDENA» – «За ветеранів до влади».

Програма «За ветеранів до влади» розрахована на 4 місяці та передбачає навчання у найкращих викладачів суспільних дисциплін в Україні, а також стажування з подальшим працевлаштуванням в Київській міській державній адміністрації, Донецькій обласній військово-цивільній адміністрації та інших органах виконавчої влади. Підготовка 70-ти ветеранів проходить у Києві та Краматорську.

«Школа «За ВДВ» – можливість для ветеранів-атовців пройти підготовку та самим узяти участь в управлінні процесами всередині держави. Ми прагнемо не лише інтегрувати військових до влади, а й зміцнити довіру до державних інститутів, посилити їх співпрацю з ветеранською спільнотою», – наголосила голова ГО «STUDENA» Анастасія Мельниченко.

Так, відповідно до дослідження Асоціації політичних психологів України, спільно з Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України, 52% громадян не довіряють Верховній Раді України, рівно половина не довіряє Кабміну. Місцеві органи держуправління не користуються довірою у третини (29%) населення. Водночас дослідження показують високий рівень довіри до Збройних Сил України, волонтерів та громадських організацій.

«Проект покликаний також посилити довіру військових до влади. З цією метою в містах Київ та Краматорськ запускаються навчальні центри для ветеранів, які діють, в тому числі, як кадрові агенції. Із зарахованим на навчання ветераном працює фахівець з профорієнтації, який вивчає досвід та зацікавлення кандидата, а також видає аналітичну довідку про його оптимальну спеціалізацію. Після отримання теоретичних знань студент проходить стажування на відповідній його якостям посаді в держорганах», – повідомила координаторка проекту «За ветеранів до влади», заступниця ГО «STUDENA» Оксана Іванців.

Учасники проекту «За ВДВ» стверджують, що скаржитися на чиновників у тилу, які не можуть реформувати і модернізувати країну – це вибір слабкої особистості.

«Ми самі повинні почати щось змінювати. Почати з себе. В окопі матюкаєш тих, хто сидить в Києві. Приїжджаєш, і розумієш, що треба міняти саме тут і зараз. Треба розширювати кругозір, не закриватися в собі. Не бійтеся мріяти і планувати», – говорить «кіборг» Донецького аеропорту, а нині чиновник спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук.

«Нам треба змінити країну, щоб діти не виїжджали закордон», – такий підсумок зробив студент проекту «За ВДВ», молодший лейтенант окремого батальйону радіоелектронної боротьби м. Щастя Андрій Овсієнко.

Докладніше ознайомитися з програмою підготовки проекту «За ветеранів до влади» Ви можете тут

Додаткова інформація:

Проект «За ветеранів до влади» ініційовано ГО «STUDENA», в рамках Української Ініціативи з Підвищення Впевненості (UCBI), за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Партнери проекту: Київська міська державна адміністрація, Донецька обласна військово-цивільна адміністрація, Київська міська спілка ветеранів АТО.

ГО STUDENA - неприбуткова громадська організація, що займається втіленням проектів психосоціальної підтримки ветеранів АТО. Організація також працює задля налагодження діалогу у суспільстві, просування ідеї рівності прав та можливостей людей, незалежно від їх статі, раси, віросповідання.

Facebook "За ВДВ"

Коментарі