Суд в Італії виправдав нацгвардійця Віталія Марківа

Опубліковано 03.11.2020

У вівторок ввечері, 3 листопада, апеляційний суд Мілана виправдав українського військового Національної гвардії Віталія Марківа, його визнали невинним у вбивстві італійського журналіста Андреа Роккелі під час бойових дій на Донбасі.

Про це повідомляє журналістка «Радіо Свобода» Наталія Кудрик, яка брала участь у засіданні.

А також голова Християнського товариства українців Італії Олесь Городецький.

Вдень 3 листопада пройшла друга частина дебатів у справі Віталія Марківа. На судове засідання Віталія Марківа сьогодні не привезли через карантинні заходи, запроваджені у зв’язку з пандемією коронавірусу. На процесі він був присутній в режимі онлайн, із в’язниці.

Віталій Марків взяв слово у дебатах. Під час виступу він наголосив, що завжди визнавав себе невинною людиною і постійно про це говорив.

“Я людина держави, я солдат. Я поважаю державу, як українську, так й італійську, і ніколи не порушував приписів”, – сказав Марків на суді.

Суд перебував у нарадчій кімнаті кілька годин, після чого повністю виправдав українського військового.

Нагадаємо, старший сержант Національної гвардії України Віталій Марків відбував покарання у тюрмі біля Мілана після того, як у липні минулого року суд першої інстанції міста Павії засудив його до 24 років ув’язнення за нібито причетність до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі та перекладача росіянина Андрія Міронова у травні 2014 року поблизу Слов’янська Донецької області.

Марків перебував під вартою від дня арешту в Болоньї 30 червня 2017.

На засіданні апеляційного суду Мілана 3 листопада були присутні міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Після виправдувального вироку вони заявили, що Марків повертається на Батьківщину.

Фото: Наталя Кудрик


Додати коментар

Пов'язані матеріали

Ветерани та військовослужбовці виступили в підтримку Віталія Маркова

#Я_ТЕЖ_ВІТАЛІЙ_МАРКІВ! – бійці батальйону імені Кульчицького НГУ виступили на підтримку Віталія Марківа