«Справа Шеремета»: ухвали залишили без змін

Усім фігурантам «справи Шеремета» залишили запобіжні заходи без змін ще на два місяці.

February 6, 2020

Усім фігурантам «справи Шеремета» залишили запобіжні заходи без змін ще на два місяці.

Під вартою залишилися дитяча кардіохірургиня, волонтерка Юлія Кузьменко, сержант Сил Спеціальних Операцій, музикант Андрій Антоненко та доброволець Владислав Грищенко. Медсестра 25-ої бригади Яна Дугарь лишилася під нічним домашнім арештом, але цього разу, за місцем служби. Доброволець Інна Грищенко – під цілодобовим домашнім арештом.

У справі Антоненка та Дугарь адвокати просили відводу судді, однак їм було відмовлено. Захист Яни заявив про намір подавати апеляцію на продовження нічого домашнього арешту.

Захист вимагав провести експертизу зросту своїх підопічних – адже є висновки щодо зросту осіб, зафіктованих на відео в день убивства Павла Шеремата, і цей зріст не збігається зі зростом підозрюваних.

Серед «доказів» симпатій фашистським ідеям підозрюваних суд наводив іронічні картинки-меми з їхніх соціальних мереж, які називав «модифікованим зображенням Гітлера».

Суди над волонтерами і військовими тривали впродовж 3, 4 і 5 лютого у приміщенні Печерського суду міста Києва. Це пов’язано з тим, що попередні вироки були винесені до 8 лютого, і їх термін уже спливав.

Під час суду Владиславу Грищенку довелося викликати «Екстерну медичну допомогу» - йому стало зле від звістки про смерть матері. За день до того не стало батька Грищенка. На похорон добровольця не відпустили.

Підтримати волонтерів і військових прийшли кілька сотень людей. 3 лютого під будівлею суду відбувся навіть міні-концерт на їх підтримку. Серед поручителів і свідків – народна депутатка, командирка і засновника медбату «Госпітальєри» Яна Зінкевич, екснардепка, волонтерка Оксана Корчинська, музикант Олександр Положинський, віцепрезидент Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова (ПДМШ) Олександр Гагаєв та інші.

Напередодні, 30 січня генеральний Руслан Рябошапка заявив, що, на його думку, на даний момент повинні бути зібрані додаткові докази, щоб справа могла бути передана до суду, оскільки зібраного обсягу доказів недостатньо.

Нагадаємо, у грудні слідчими було затримано трьох підозрюваних у загибелі журналіста Павла Шеремета: Яну Дугарь, Андрія Антоненка та Юлію Кузьменко. Як і Андрій, Юля перебуває в СІЗО. Раніше у тій самій справі затримали подружжя добровольців УДА – Владислава та Інну Грищенків. Свої звинувачення представники МВС та Національної поліції озвучили на брифінгу за участю Володимира Зеленського, генерального прокурора Руслана Рябошапки, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, начальника Нацполіції Ігоря Клименко та інших.

Журналіст «Української правди» Павло Шеремет загинув в 2016 рокі в центрі столиці внаслідок підриву авто шеф-редакторки «УП» Олени Притули. Загибель журналіста кваліфікують як умисне вбивство, пов’язане з його професійною діяльністю.Фото: Главком
Текст: Олена Максименко


Коментарі

Пов'язані матеріали

Справа Шеремета. Домашній арешт за новою адресою та в’язень, котрого не пустили до суду

8 січня мало відбутися судове засідання одразу у двох фігурантах «справи Шеремета» - медсестрі Яні Дугарь 25-ої бригади та сержанта ССО ЗСУ Андрія Антоненка, музиканта «Ріффмастера».

«Справа Шеремета». Двом підозрюваним пом’якшили запобіжний захід

Військова медсестра 25-ої повітряно-десантної бригади Яна Дугарь відтепер має свободу пересування вдень – таке рішення виніс Печерський районний суд Києва суд 24 січня.