Справа Шеремета. Домашній арешт за новою адресою та в’язень, котрого не пустили до суду

8 січня мало відбутися судове засідання одразу у двох фігурантах «справи Шеремета» - медсестрі Яні Дугарь 25-ої бригади та сержанта ССО ЗСУ Андрія Антоненка, музиканта «Ріффмастера».

January 9, 2020

8 січня мало відбутися судове засідання одразу у двох фігурантах «справи Шеремета» - медсестрі Яні Дугарь 25-ої бригади та сержанта ССО ЗСУ Андрія Антоненка музиканта «Ріффмастера». Однак слухання відбулися лише в одній із цих справ: Яні лишили в силі запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, натомість дозволили жити на зйомній квартирі в столиці, а не у Новомосковську Дніпропетровської області, де вона прописана. Тим часом як Ріфа не привезли до суду, увімкнувши відеозв’язок. Адвокати заявили, що захищати свого клієнта дистанційно неможливо, тож судове засідання перенесли на 10 січня.

Захист Яни наполягає: у дівчини є надійне алібі на момент загибелі Павла Шеремета (20 квітня 2016 року) точилися тяжкі бої – про це свідчать навіть офіційні зведення штабу АТО тих днів, і 66-ий госпіталь, де працювала Яна, приймав поранених. Дівчина не те що не мала можливості відлучитися, часу не було навіть на сон. Військової частини вона не покидала, про що свідчать відповідні документи та люди, які були поруч.

Однак прокурор Зузак не бере до уваги цих свідчень і наполягає, що підозрювана мала можливість безконтрольно залишати військову частину.

“У нас із військової частини є всі довідки необхідні, - говорить адвокат Яни Дугарь Віталій Коломієць. - Це і військовий квиток, і довідка про перебування в зоні АТО. Ми допитали кількох медсестер, кількох бійців. Частина відмовляється свідчити – ті, хто служать, кажуть: «Та ні, нащо нам ці проблеми!» Кого ми вже опитали, до тих поліція приїжджає, вручають їм повістки, кажуть: «Ви краще не лізьте в цю справу!» Перша інстанція суду не взяла це до уваги”.

Захист планує подавати клопотання про зміну запобіжного заходу 13 січня. Також адвокати заявили, що подали заяву в ДБР щодо притягнення завідомо невинної особи до відповідальності зі штучним створенням доказів обвинувачення. «Такий злочин передбачає кримінальну відповідальність до 10 років позбавлення волі, і ми будемо на цьому наполягати!», – прокоментував захисник.

Нагадаємо, у грудні слідчі затримали трьох підозрюваних у загибелі журналіста Павла Шеремета: Яну Дугарь, Андрія Антоненка та дитячу кардіохірургиню й волонтерку Юлію Кузьменко. Як і Андрій, Юля перебуває в СІЗО. Раніше у тій самій справі затримали подружжя добровольців – Владислава та Інну Грищенків. Свої звинувачення представники МВС та Національної поліції озвучили на брифінгу за участю Володимира Зеленського, генерального прокурора Руслана Рябошапки, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, начальника Нацполіції Ігоря Клименко та інших.

Журналіст “Української правди” Павло Шеремет загинув в 2016 рокі в центрі столиці внаслідок підриву авто шеф-редакторки “УП” Олени Притули. Загибель журналіста кваліфікують умисне вбивство, пов’язане з його професійною діяльністю.

Олена Максименко, фото авторки

Коментарі