Що таке пам'ятати: у Києві обговорять як вшановувати пам'ять загиблих героїв

Ми дуже потребуємо діалогу з болючої теми — вшанування пам’яті загиблих героїв російсько-української війни.

7 лютого 2020 р.

Ми дуже потребуємо діалогу з болючої теми — вшанування пам’яті загиблих героїв російсько-української війни.

Війна, яка триває уже шостий рік, принесла тисячі смертей, зокрема від початку бойових дій загинуло біля 5 тис. українських військових.

Тема смерті є табуйованою у нашому суспільстві, як наслідок — у нас бракує суспільного діалогу на цю тему, що не вирішує проблему, а ще більше поглиблює колективну травму. Стейкхолдери, які працюють з цією темою, не мають злагодженої візії, яка б допомогла рухатись в одному напрямку та декларувати необхідні продумані месиджі. В результаті сім’ї загиблих та суспільство загалом не відчувають достатньо уваги до цієї теми та підтримки.

Ми критично потребуємо відходу від радянської концепції «невідомого солдата» та стандартних практик, які, на жаль, часто є вихолощеними чи бутафорськими, або і травмуючими.

Ми потребуємо пошуку нашого бачення вшанування пам’яті, де кожен герой має ім’я, де кожна спільнота береже пам’ять про життя цієї людини, де поруч із болем втрати іде почуття гідності, пошани та надії, що ця жертва була не даремною.

Наша мета — випрацювати Візію вшанування пам’яті та героїзації серед стейкхолдерів: Міністерства у справах ветеранів, Міністерства культури, молоді та спорту, Міністерства освіти та науки, Інституту національної пам’яті, Музею Революції Гідності, ветеранської спільноти, родин загиблих, та культурологів, урбаністів та митців.

Запрошуємо вас 18 лютого о 10:30 у Veteran Hub на першу стратегічну зустріч по виробленню Візії Вшанування пам’яті.

Будь-які слова роблять боляче, проте мовчання — травмує ще більше. Ми маємо почати цей діалог про важливе.

Для участі у заході просимо зареєструватись за лінком: http://bit.ly/36VE9A8

Проект реалізується Studena NGO у партнерстві з Міністерство У Справах Ветеранів та Український інститут національної пам'яті

Коментарі

Пов'язані матеріали

ГО "Студена" презентує дослідження про розвиток ветеранського руху в Україні

17 вересня 2019 р. об 11:00, в конференц-залі національного інформаційного агентства «Укрінформ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16) відбудеться прес-конференція, на якій будуть представлені результати соціологічного дослідження про розвиток ветеранського руху в Україні.