Публічна дискусія "Вшанування пам’яті у публічному просторі, місця національної пам’яті"

Проєкт “Що таке пам’ятати” та Національний Музей Революції Гідності проведуть публічну дискусію "Вшанування пам’яті у публічному просторі, місця національної пам’яті".

July 27, 2021

Проєкт “Що таке пам’ятати” та Національний Музей Революції Гідності проведуть публічну дискусію "Вшанування пам’яті у публічному просторі, місця національної пам’яті".

Дискусія пройде 3 серпня о 18:30 в Інфоцентрі Національного Музею Революції Гідності, за адресою Майдан Незалежності, 18/2.

“Є багато способів берегти пам'ять: від пам’ятників, стел, обелісків, музейних експозицій до більш "м’яких" форм пам’яті – іменних стипендій, фестивалів, книг та пісень. Та ми хочемо поговорити про пам’ять, яка має матеріальне втілення в просторі, яку можна побачити, торкнутись, місць спомину, куди можна прийти для того, щоб згадати. Ми хочемо поговорити про місця пам'яті як інструмент націєтворення: якими вони мають бути, аби, відвідуючи Національне військове кладовище, українці відчували таку ж гордість за свою країну, яку, напевно, відчувають американці на Арлінгтонському кладовищі”, йдеться у повідомленні організаторів на сторінці події.

Під час зустрічі розглянуться такі питання:

  • Якою має бути фізично втілена пам’ять, аби, натрапивши у просторі міста чи села на пам'ятник, пам'ятний знак, меморіальну дошку тощо, будь-хто відразу зрозумів: це ‒ шана захисникові, який загинув на російсько-українській війні?
  • Якою має бути пам'ять у публічному просторі, аби не лише викликати скорботу, а й гордість та відчуття національної єдності?
  • Якими є пріоритети та головні завдання держави у створенні місць спомину?

Учасники дискусії:
Євгенія Кулеба - депутатка Київради;
Андрій Ляхович - Радник Голови офісу президента з питань ветеранів;
Юліан Чаплінський - архітектор;
Катерина Ковальчук - експертка з питань меморіальної культури;
Василь Павлов - Радник Міністерки у справах ветеранів Юлії Лапутіної;
Іван Начовний - Заступник голови Дніпропетровської ОДА.

Модераторка: Оксана Іванців.

За бажання відвідати дискусію особисто, просимо вас пройти реєстрацію за посиланням:
bit.ly/3eX2LPS

Крім того, дискусія транслюватиметься в режимі онлайн.

Коментарі