Програма активної реабілітації "Повернення до життя"

Програма реалізується на базі підприємства Національного паралімпій...
16 грудня 2016 р.

Програма реалізується на базі підприємства Національного паралімпійського комітету України «Західний реабілітаційно-спортивний центр», що розташоване в унікальному природньому середовищі Карпат на висоті 800-900 метрів над рівнем моря (Львівська обл., Турківський р-н, с. Яворів) спільно з НАТО.

Спеціальний курс розрахований на важкопоранених діючих і демобілізованих бійців та орієнтований на покращення їх психоемоційного стану, оволодіння навичками самостійного життя, незважаючи на отримані травми, інтеграцію людей в «звичайне» оточення.

Завдання програми:

  • Отримати суттєві позитивні зрушення в психологічному та загально фізичному стані учасників;
  • Забезпечити оволодіння учасниками необхідними вміннями та навичками щодо самообслуговування, незалежності від сторонньої особи в побуті для інтеграції та адаптації у повсякденному житті;
  • Через параліміпійську методологію скерувати учасників до подальших систематичних занять фізкультурою та спортом та орієнтувати на подальшу професійно-трудову діяльність.


Воїни ставлять за мету довести собі – інвалідність це не вирок. Життя продовжується.
Їх надихають юні спортсмени параолімпійці, які тренуються на базі. Програма центру включає заняття з інструкторами: настільний теніс, тренажери, аеробіка , пілатес, стрільба з лука, походи в гори,різноманітні ігри, морський більярд, плетіння мотанки та вишивання.
Олег Порученко, медичний психолог центру, каже, що спочатку люди скептично ставляться до різних майстер класів, але потім бійців не можна відірвати. Багато хто з них вперше взяв ракетку, лук чи мотанку в руки. Таким чином долаються стереотипи, а їх відсутність - це одна із ознак зрілої особистості, відкритої до нового досвіду.

Кожен заїзд приймає по 10 учасників і розрахований на два тижні з можливістю повтору (за необхідності) через 3-5 місяців. Програма діє до грудня 2017 року.

Коментарі