Про ветерана Миколу Микитенка знімуть фільм

Опубліковано 24.11.2020

Про учасника російсько-української війни Миколу Микитенка знімуть документальний фільм. У ніч із 10 на 11 жовтня ветеран здійснив самоспалення на Майдані на знак протесту проти політики капітуляції.

У колективній свідомості вчинок Миколи Микитенка залишився незрозумілим: преса написала про «невідомого чоловіка, який з невідомих мотивів вчинив самоспалення», а влада просто проігнорувала. Аби не втратилась пам’ять про ветерана та його вчинок, мережа документальних активістів Arts&Rights розкаже про нього у фільмі “За що загинув Микола Микитенко”.

Ми хочемо, щоб кожен з вас разом з нами поставив собі кілька запитань: Ким був Микола Микитенко? Чому він вийшов на Майдан взимку 2013-2014 років, чому він пішов добровольцем на війну і зрештою чому він облив себе бензином посеред Майдану 2020 року? Це було самогубство, відчай, дурість чи самопожертва. Відповіді на ці запитання ми хочемо знайти у документальному фільмі. Ми віримо, що це важливо для нас з вами і для наступних поколінь”, - каже продюсерка фільму Оксана Іванців.


Режисером фільму став Андрій Литвиненко. Зйомки розпочали на Майдані, в момент прощання з Миколою Микитенком. У фільмі, зокрема, з’являться кадри потужного звернення до влади доньки Миколи Юлії, яка сама є ветеранкою російсько-української війни. Під час прощання з батьком Юлія звернулась до Президента і закликала його мати мужність подивитись в очі їй та іншим ветеранам, які втрачали життя, кров і своє здоров’я на війні.

Як будь-який воїн, він був готовий покласти життя за Україну. І він це зробив. І найтрагічніше те, що його досі не почули, - сказала Юлія. - Як доньці, мені важко прийняти цей вчинок, але я можу його зрозуміти. Як і багато інших ветеранів, які мають зараз схожі відчуття. Єдине, чого я не можу зрозуміти, – чому досі ніхто з очільників нашої держави не висловив жодного слова ні підтримки, ні співчуття нашій сім’ї? Чому їм легше думати, що якийсь невідомий чоловік з невідомих причин вчинив самоспалення на Майдані?”.

Зйомки фільму відбуваються повністю на волонтерських засадах. Підтримати зйомки можна, перерахувавши кошти на картку доньки ветерана Юлії Микитенко

Рахунок Приватбанк 4731219108111539 (гривня)

5169360008137436 (іноземна валюта)


Додати коментар


Коментарі

Леонід

- 25.11.2020 -

Треба мати мужність, щоб та зробити. Та я бажав би бачити його живим для боротьби з ворогами України. Але він вибрав такий шлях. Він хотів сказати, боротьба з ворогами не закінчилася. До перемоги ще далеко. ВІн бажав, щоб прордовжили його боротьбу.