«Повернись живим» започатковує програму реінтеграції та відновлення ветеранів

Фонд допомоги армії «Повернись живим» спільно з Міністерством у справах ветеранів та Центром стратегічних комунікацій «Стратком» розпочинає програму реінтеграції та відновлення учасників бойових дій «Спортивні амбасадори».

November 20, 2020

Фонд допомоги армії «Повернись живим» спільно з Міністерством у справах ветеранів та Центром стратегічних комунікацій «Стратком» розпочинає програму реінтеграції та відновлення учасників бойових дій «Спортивні амбасадори».

Про це йдеться на сайті благодійного фонду.

Метою програми є започаткування та розвиток мережі ветеранів-лідерів місцевих спільнот, які залучатимуть побратимів та посестер до активного натхненного життя через особистий приклад.

«Мета проєкту — не централізовано керувати процесом спортивної реінтеграції та відновлення ветеранів, а надати нашим учасникам можливості та інструменти для того аби вони могли у себе в регіоні чи громаді ініціювати створення міні-проєктів та організацій, вели перемовини з органами місцевої влади, щоб ті сприяли розвитку спортивної інфраструктури», - сказав керівник ветеранського відділу Фонду «Повернись живим» Дмитро Лавренчук.

«Ми розраховуємо, що наші амбасадори стануть тренерами та будуть проводити заняття з учасниками бойових дій, а також інформаційну роботу з людьми, котрі отримали інвалідність внаслідок війни, та пояснюватимуть їм, які в них є можливості для занять спортом», - додав Лавренчук.

За словами автора ідеї «Спортивні амбасадори», заступника головного тренера Збірної України на «Іграх Нескорених-2020» Тараса Шпука, ідея «Спортивних амбасадорів» не нова — подібна програма є в США.

В Україні вона з'явилася після того, як американці відвідали тренування української збірної на "Ігри нескорених" минулого року.

«Цей проєкт для нас — це чудове продовження Invictus'у. Після цього ми зібрали всю наявну інформацію про американську програму Wonder Warriors та створили свій проєкт: я, як ініціатор, який писав його і дуже багато різних людей, в тому числі зі збірної, які долучалися до його розробки», - говорить Тарас Шпук.

Програма «Спортивні амбасадори» триватиме шість місяців, та після відбору учасників охоплюватиме ряд тренінгів і навчань, серед яких робота з психологами, курси менторства, лідерства та андрагогіки, спорту та адаптивних видів спорту, окрему увагу приділятимуть навичкам ораторського мистецтва та наданню першої психологічної допомоги, а також буде проведено інструкторський курс для майбутніх тренерів.

Пілотний проєкт має на меті залучити учасників національної збірної команди «Ігри Нескорених», надалі — аудиторія програми розширюватиметься. Результатом має стати створення першого в Україні клубу «Спортивних амбасадорів», які популяризуватимуть спортивну реінтеграцію та відновлення серед учасників бойових дій.

Зазначається, що даний проєкт став можливим завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яку реалізує ІREX та ГО «Повернись живим» за підтримки Державного департаменту США.

Коментарі