«Понад усе». Стартує кампанія зі збору коштів на фільм про ветерана Миколу Микитенка

Восени 2020 року активісти ГО «Arts&Rights» розпочали зйомки документального фільму «Понад усе», який розповідає історію родини ветеранів — батька й доньки — Миколи та Юлії Микитенків.

December 27, 2021

Восени 2020 року активісти ГО «Arts&Rights» розпочали зйомки документального фільму «Понад усе», який розповідає історію родини ветеранів — батька й доньки — Миколи та Юлії Микитенків. У жовтні 2020 року Микола Микитенко — ветеран російсько-української війни, учасник тривалих боїв за гору Карачун — одягнув свою військову форму, численні нагороди, написав останній допис у соціальних мережах, а потім вийшов на Майдан Незалежності та вчинив акт самоспалення.

Цей відчайдушний крок, вчинений у момент розведення військ на Донеччині, був актом протесту проти політики капітуляції. На жаль, він залишився практично поза увагою як медіа, так і держави. Тому місією фільму є порушення важливої теми суїциду серед ветеранів і привернення уваги до проблеми неналежної комунікації держави з колишніми військовими. Стрічка також висвітлюватиме життя Юлії, доньки Миколи, яка сама, пройшовши війну і втративши чоловіка й батька, продовжує жити далі, гідно долаючи виклики.

Команда проєкту вважає, що в українському суспільстві недостатньо осмислена та прокомунікована проблема самогубств серед ветеранів:

«Ми навіть не можемо оцінити масштаб проблеми, оскільки держава не збирає відповідної статистики. Ми хочемо, щоб наш фільм став першим важливим кроком до проговорювання цієї теми. Тому в ньому ми порушимо важливі питання вигорання, зневіри та самогубств серед ветеранів. Ми хочемо зрозуміти, чому це трапляється і як би ми могли цьому запобігти. А також як знайти сенс жити і рухатись далі, коли ти втрачаєш найдорожчих людей», — каже продюсерка фільму Оксана Іванців.

Режисером фільму став Андрій Литвиненко. Зйомки розпочали на Майдані, у момент прощання з Миколою Микитенком, тож вони тривають уже понад рік. За цей час команда фільму змогла зафіксувати багато важливих сцен із життя наших героїв: прощання, спогади побратимів, звільнення із ЗСУ Юлії Микитенко, її громадську діяльність, боротьбу з вигоранням, переживання втрати.

Зйомки відбуваються виключно на волонтерських засадах, тому команда проекту просить підтримати створення фільму на Спільнокошті. Прем’єра стрічки запланована на 2023-й рік.

Підтримати створення документального фільму «Понад усе» можна тут.

Дізнатися більше про проєкт можна на сайті організації «Arts&Rights»/

За коментарями та детальною інформацією звертайтесь за адресою:

[email protected] Тетяна Мала, менеджерка Arts&Rights

Хочете зв'язатися з організаторами?

Коментарі

Пов'язані матеріали

Юлія Микитенко: “ Війна зробила мене собою”

Уперше я побачила Юлю Микитенко у 2014 на фото в соцмережі. На знімку вона стояла у легкому одязі серед засніжених дерев, у руках тримала плакат із написом «Думаєш мені тепло? Забезпеч солдата теплим одягом».


Прощання з Миколою Микитенком

17 жовтня о 9:00 в Києві, на Майдані Незалежності відбудеться прощання з Миколою Микитенком, ветераном російсько-української війни.

Про ветерана Миколу Микитенка знімуть фільм

У колективній свідомості вчинок Миколи Микитенка залишився незрозумілим: преса написала про «невідомого чоловіка, який з невідомих мотивів вчинив самоспалення», а влада просто проігнорувала. Аби не втратилась пам’ять про ветерана та його вчинок, мережа документальних активістів Arts&Rights розкаже про нього у фільмі “За що загинув Микола Микитенко”.