Полонені та політв’язні Кремля в фокусі он-лайн-марафону документального активізму Arts&Rights

Опубліковано 30.07.2020

Через що проходять заручники Кремля? Якими методами діє постгебістська структура? Як захистити громадян України, що перебувають в ув’язненні в Росії та на окупованій території? Саме ці питання будуть обговорюватися протягом дня 30 липня під час он-лайн-марафону документального активізму Arts&Rights від ГО "Студена".

Спочатку в режимі живих історій з 14.00 до 17.00 за темою «Полонені та політв’язні: боротьба за звільнення» своїми історіями поділяться:

14.00-14.30 - Сергій Захаров, донецький художник, що побував у полоні бойовиків. Власне, туди він потрапив через свою творчість – в окупованому місті малював промовисті карикатури: то Гіркін, що прицілюється собі в голову, то булгаковський Шаріков із прапором “Новоросії”. А випробування, через які художник пройшов “на підвалі”, лягли в основу його двох графічних романів - “Діра” та “Перехрестя”.

14.30-15.00 - Майє Мустафаєва, котра розповість історію кримського правозахисника, координатора «Кримської солідарності» та політв'язень Сервера Мустафаєва. 21 травня 2018 року співробітники Федеральної служби безпеки Російської Федерації провели обшук вдома у Сервера в Бахчисараї і забрали його до Сімферополя.

15.00-15.30 - Петро Вигівський – батько політв’язня Валентина Виговського, якого намагалися схилити до співпраці ФСБ та після відмови засудили за сфабрикованою кримінальною справою у шпигунстві.

15.30-16.00 Олена Гусейнова – українська поетеса, брата якої Дениса Кашука кілька місяців тому окупаційна влада Криму незаконно визнала винним за двома статтями Кримінального кодексу Росії. Йому призначене покарання у вигляді трьох років і восьми місяців колонії загального режиму.

16.00-16.30 - Юрій Білоус – адвокат ув’язненого за сфабрикованою справою у контрабанді та перевезенні зброї та вибухівки водія рейсового автобусу «Вінниця-Москва» Олега Чабана. На сьогодні незрозуміло, чи внесений він у списки політв’язнів та списки на обмін. Конкретики не принесло ні проведення в період карантину, у квітні, пікету під Офісом президента, ні численні публікації ЗМІ та звернення до різних державних органів протягом останніх майже двох років.

А ввечері в режимі панельної дискусії на тему “Звільнення заручників Кремля та відповідальність за воєнні злочини” зустрінуться експерти:

  • Світлана Астраханцева – директорка Московская Хельсинкская Группа - МХГ
  • Лілія Гемеджи – правозахисниця, членкиня громадського руху Крымская солидарность
  • Олександра Матвійчук – правозахисниця, Голова організації “Центр громадянських свобод”, координаторка громадської ініціативи Євромайдан SOS
  • Лариса Шевандіна – голова Всеукраїнського руху сімей полонених "Повернення додому", дружина майстра спорту світу з ушу, якого викрали військові у Дебальцево. Вона проводить самостійне розслідування, щоб встановити місцезнаходження свого чоловіка
  • Володимир Щербаченко - переселенець, голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив. Презентував результати підготовки аналітичного звіту про місця несвободи в зоні воєнного конфлікту з яким можна ознайомитися тут: https://helsinki.org.ua/wp-content/uploads/2016/02/Ti-scho-perezhyly-peklo-ZVIT.pdf . Також на основі теми знято фільм: https://helsinki.org.ua/articles/ti-scho-perezhyly-peklo-dokumentalnyj-film/

116261586_149751203451975_7592163244563631749_o.jpg

Партнер події Центр Громадянських Свобод

Щоб приєднатися до марафону і почути історії цих та інших спікерів, заповнюйте форму реєстрації та отримайте доступ до участі: https://bit.ly/marathonAR

Новина від: ГО "СТУДЕНА"

Написати організаторам


Додати коментар

Пов'язані матеріали

ГО "Студена" презентує дослідження про розвиток ветеранського руху в Україні

17 вересня 2019 р. об 11:00, в конференц-залі національного інформаційного агентства «Укрінформ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16) відбудеться прес-конференція, на якій будуть представлені результати соціологічного дослідження про розвиток ветеранського руху в Україні.