Під Верховною радою пройде акція на підтримку законопроекту про воєнних злочинців

Опубліковано 14.09.2020

У вівторок 15 вересня о 10:30 год перед центральним входом до Верховної Ради (Грушевського 5) на різні голоси будуть дзвонити десятки будильників.

Це сигнал народним депутатам, що час приймати законопроект про воєнних злочинців (р.н №2689). Будильники заведуть люди, які вижили в полоні. Вони давно чекають, коли парламент знайде час на цей законопроект.

У Кримінальному кодексі досі відсутнє покарання за злочини проти людяності, а воєнні злочини виписані у вигляді бланкетної норми, яку складно застосувати на практиці. Через зволікання із розв'язанням цієї проблеми влада запустила механізм «холодної амністії» для воєнних злочинців. Якщо кваліфікувати воєнні злочини як звичайні, наприклад як тероризм, то це призводить до невідворотних наслідків. Звичайні злочини мають менші терміни покарання та можуть підлягати амністії. До всього вони обмежені термінами давності, після спливу яких розслідування мають закрити.

На акції планується презентація мистецького комемораційного проекту PLUS 1, який у фотопортретах розповідає історії родин постраждалих від російських воєнних злочинів в Україні.

Після акції відбудеться брифінг для журналістів за участі:

▫️ Олександри Матвійчук, голови правління Центру громадянських свобод;

▫️ Мар'яна Присяжнюка, проект “Arts&Rights” (ГО«Студена»);

▫️ Ігоря Козловського, українського вченого-релігієзнавця, колишнього полоненого.

▫️ Валентини Терещенко, сестри загиблого кіборга Андрія Терещенка.

Акція організована Центром громадянських свобод, арт-фондом “Ізоляція” та проектом “Arts&Rights”.

Контакти:

Сергій, Центр громадянських свобод, +380672389928

Написати організаторам


Додати коментар