Переселенці і ветерани АТО отримали кошти для відкриття бізнесу

«Новий відлік 2» в Київській області – проект підтримки малого бізнесу переселенців...
22 грудня 2016 р.

«Новий відлік 2» в Київській області – проект підтримки малого бізнесу переселенців і ветеранів АТО. Реалізується за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» та громадської організації «Кримська діаспора». За два роки надано допомогу більше сотні внутрішньо переміщеним особам і ветеранам АТО на базі Центру підтримки підприємницьких ініціатив (IDP HUB).

Олена Клочко з Донбасу, – одна з 17-ти молодих підприємців, які цього року отримали грант для відкриття своєї справи. Дівчина отримала 66 тисяч гривень і відкрила майстерню друку на тканині.

«Мені було не дуже важко отримати грант, оскільки я дуже серйозно поставилася до навчання: я ходила на кожне заняття, робила домашні завдання, вирішувала задачі, рахувала. Тому у мене був дуже серйозний бізнес-план, який був прорахований і опрацьований, і після місяця його написання було більше відповідей, ніж питань. Було важко в навчанні і легше в бою», – говорить Олена.

Загалом двісті учасників пройшли курс бізнес-тренінгів. За кожним із переможців конкурсу був закріплений бізнес-експерт (ментор), який допомагав в запуску і розвитку ідей.

Лариса Островська, переселенка з Криму (Сімферополь), шиє одяг для мусульман, має власний інтернет-магазин. Дізналась про проект від своїх друзів, які у минулому році також брали участь. Свій грант у 70 тисяч гривень Лариса витратила на дороге швейне обладнання.

«Фактично ніяких труднощів я не відчувала. Виникали деякі питання, я зверталася до наших менторів, і вони допомагали. Навіть ті речі, які вони самі не знали, знайшли через діаспору, через знайомих, допомогли мені і ми зробили все, що запланували», – розповідає Лариса.

Ірина Сірик, менеджер навчальних програм, пояснила як розподілявся фонд: «Це залежало від запиту. Людина могла просити оригінальне обладнання, а могла написати багато такого, без чого можна обійтися. Швейне обладнання, кавова машина — це вагомий внесок. Фотографи брали у нас і лінзи спеціальні, — те, що дійсно важко купити самому. Ми бачили, що людина дійсно буде з цим працювати, і їй потрібна допомога, щоб докупити якусь дрібницю і реалізовувати свою мрію».

Організатори планують проводити третій набір заявок на гранти. Наступного року вони залучаться підтримкою місцевих громад та будуть співпрацювати з органами влади. Адже, не лише бізнес, а й житло і захист прав є значущими соціальними питаннями для переселенців і ветеранів АТО.

Коментарі