Не подобається лікування – змінюй санаторій

Опубліковано 01.04.2017

Тепер учасники АТО можуть проходити санаторно-курортне лікування там, де їм більше подобається.

У березні Кабмін вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у держбюджеті на забезпечення постраждалих учасників бойових дій санаторно-курортним лікуванням. За словами фахівців, це допоможе поліпшити якість послуг і прискорити процедуру оформлення путівок. Також, прийняті зміни дають учасникам АТО та інвалідам війни можливість самостійно обирати лікувально-профілактичний заклад, відповідно до власних уподобань.

Нагадаємо, що в нашій країні учасникам бойових дій та інвалідам війни на законодавчому рівні надано право на безкоштовне санаторно-курортне лікування. Зокрема, це закріплено в статті 4 Закону «Про реабілітацію інвалідів в Україні», у статтях 12-16 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також у статті 11 Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Отримати путівку може учасник АТО або інвалід війни, який знаходиться на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання. Щоб стати на облік, бійцю необхідно подати заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/у, копію посвідчення УБД (або інваліда війни), копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань в районах проведення АТО.

Більше того, тепер людина має право самостійно обрати санаторій, у якому вона хоче пройти лікування. Це зазначено в постанові Кабміну «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, і про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 187 та від 31 березня 2015 року № 200». Документ був прийнятий 1 березня 2017 року.

Тепер бійці мають законне право обирати санаторій з кращими умовами проживання, харчування та лікування. А установам, які надають відповідні послуги, тепер доведеться поборотися за клієнтів, надаючи їм послуги з кращим рівнем сервісу та лікувально-оздоровчих програм.

Дізнатися про санаторії можна в органах соціального захисту. Там зобов'язані ознайомити учасника АТО з переліком санаторно-курортних установ, можливостями лікування, умовами проживання та харчування, а також цінами на путівки. Після отримання необхідної інформації людина має десять днів на те, щоб визначитися з вибором.

Припустимо, вибір зроблений. Що далі? Якщо установа відповідає вимогам, визначеним урядовою постановою, і готова прийняти учасника АТО, то між органом соціального захисту, громадянином й адміністрацією санаторію укладається тристоронній договір про отримання путівки та лікування.

Якщо орган соціального захисту відмовляє в наданні інформації про санаторії, варто звернутися в письмовій формі до Державної служби в справах ветеранів війни та учасників АТО. Паралельно можна зателефонувати зі скаргою на гарячу лінію цієї служби за телефонами: (044) 281-08-50, (044) 281-08-48.

Тепер існує і законна підстава для відмови: відсутність у санаторію умов, необхідних для лікування та оздоровлення людини з певним діагнозом. У такому випадку орган соцзахисту зобов’язаний запропонувати іншу установу.

Гранична вартість путівки, на яку можуть розраховувати учасники АТО під час вибору санаторію, щорічно визначається Міністерством соціальної політики за погодженням Міністерства фінансів. Як повідомили «ФАКТАМ» в прес-службі Мінсоцполітики, поки наказу, який стверджує ціну путівок – немає.

Термін перебування в санаторії становить від 18 до 21 дня. У путівку повинні бути включені проживання, триразове харчування та лікувально-діагностичні процедури.

За бажанням, відпочиваючому можуть бути надані додаткові послуги, за які йому доведеться заплатити зі свого гаманця. Орієнтовний перелік платних послуг: басейн, сауна, заняття в спортзалі тощо.

Під час виписки з санаторію необхідно отримати талон від путівки. Цей документ передається до органу соцзахисту і є підтвердженням надання послуг. Це необхідно для проведення розрахунку з санаторієм.

Відзначимо, що санаторно-курортне лікування воїнів АТО здійснюється в рамках відповідної бюджетної програми. Згідно з цією програмою, витрати з держбюджету в 2017 році складають 107 мільйонів 600 тисяч гривень, із них 22 мільйони 400 тисяч ідуть безпосередньо на послуги лікувально-профілактичних установ.

Кошти виділяються пропорційно кількості осіб, які стоять на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням. Чим більше в даному районі претендентів на отримання путівки, тим вище буде сума, спрямована до органу соцзахисту.

І найголовніше: оскільки оплата путівки проводиться тільки після того, як людина пройшла повний курс, у разі надання неякісних послуг, особа може відмовитися від лікування у небажаному місці і вибрати інший санаторій.


Додати коментар