Найбільша потреба ветеранок є у працевлаштуванні – дослідження

Опубліковано 25.03.2020

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва презентував результати дослідження щодо проблем, потреб і запитів жінок-ветеранів російсько-української війни.

Дослідження показало, що у ветеранок, особливо одиноких з дітьми, є нагальна проблема працевлаштування на роботу, що могла б давати достатній дохід для утримання сім’ї та дозволяла приділяти належну увагу освіті, здоров’ю й дозвіллю своїх дітей.

Очікувано також, що працедавці нетерпимо ставляться до ветеранок, які займаються активною громадською діяльністю та змушені відпрошуватися час від часу з роботи. Як і чоловіки, жінки-ветерани помічали упереджене ставлення (страх, неприязнь) до себе під час спроб улаштуватися на роботу.

Дослідження показало, що багато шлюбів ветеранок розпадається через невирішеність побутових питань. Нагадаємо, що про цю проблему йдеться і в нашій статті "
Жінка на війні і після неї: як допомогти повернутися до реального життя"

Опитували ветеранок протягом січня-лютого 2020 року двома методами: дискусія у фокус-групах по 8 -12 учасниць та анкетне онлайн-опитування. Обидві форми — анонімні. Учасниць фокус-груп випадково вибирали зі списків, сформованих спільно з Міністерством у справах ветеранів та фондом «Східна Європа». Групи включали жителів як обласного центру, так і невеликих міст і сіл. Анкета для опитування була розроблена спільно з експертною групою соціологів, психологів і представників громадських організацій, що мали практику роботи з жінками-ветеранами АТО/ООС.

У підсумку було зібрано 763 анкети, серед них 527 — від жінок, які вже повернулися з району проведення АТО/ООС.
Джерело – Фонд Демократичні ініціативи.Додати коментар