На Житомирщині створюють Центр реабілітації ветеранів та їх сімей

Опубліковано 24.12.2020

Благодійну організацію «Бердичівський благодійний фонд «Оберіг-26», яка створює Центр соціально-психологічної реабілітації учасників бойових дій та їхніх сімей підтримала Організація Об’єднаних націй.

Про це йдеться на сторінці фонду.

Нещодавно фонд відвідала представниця Програми розвитку ООН в Україні Тетяна Лялька й прийняла заявку на допомогу Центру у 2021 році.

Зазначається, що ремонтні роботи у приміщенні майбутнього Центру загальмувала пандемія та пов’язаний з нею карантин, проте, вони тривають.

«Наразі завершено перший етап – здано «під ключ» дві перші секції поверху, де мешкатимуть ветерани та їхні сім’ї під час проходження курсу реабілітації. Це – капітальний ремонт, під час якого замінювалося буквально все: каналізація, опалення, сантехніка, вікна та двері, а стіни здиралися до цегли й робилися з нуля, а також меблювання. На черзі – такі ж роботи на всьому другому, жилому поверсі колишнього санаторію-профілакторію, а також – приміщення їдальні та вхідна група на першому поверсі, ганок та будинок охорони. Влітку планується заселення першої групи ветеранів, які разом із сім’ями проходитимуть тут реабілітацію», - йдеться у повідомленні.

У фонді розповіли, що найбільший внесок у будівництво майбутнього Центру зробили європейські компанії. Так, українські представництва німецьких компаній Knauf та Kreisel надали як гуманітарну допомогу по 10 тонн будівельних матеріалів, а польської Cersanit – плитку для підлоги й стін, умивальники й унітази. Серед українських компаній Центр підтримало вінницьке ТОВ «Тірас-12», яке встановило у Центрі повний комплект приладів пожежної безпеки.

«Розуміючи, що сьогодні психологічна реабілітація українських захисників є не менш важливою, ніж наявність танків і снарядів, до участі у проєкті долучилися й провідні українські психологи та реабілітологи, які зголосилися надавати психологічну реабілітацію ветеранам та членам їх сімей у майбутньому центрі», - зазначили у Фонді.

Заселення першої групи ветеранів, які разом із сім’ями проходитимуть тут реабілітацію, планується влітку.

Фото: Бердичівський Благодійний ФОНД "Оберіг-26"


Додати коментар